Utenos apskrityje užfiksuoti keli mėginimai papirkti pareigūnus

Vasario 28 d. gautas pranešimas, kad apie 14.15 val. Utenoje, Ukmergės gatvėje, Kirgistano pilietis R. K. (gimęs 1959 m.), siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (neatlikta automobilio techninė apžiūra ir vasarinės padangos), tarnybiniame automobilyje patruliams davė kyšį. 10 Latvijos latų vyriškis padėjo tarp tarnybinio automobilio priekinių sėdynių. R. K. po apklausos paleistas.

Tą pačią dieną gautas pranešimas, kad apie 9.45 val. Ignalinos rajone, Dūkšto miestelyje, I. J. (gimęs 1959 m.), taip pat siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimą (vairavo traktorių neturėdamas teisės vairuoti bet kokią transporto priemonę), Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariato pareigūnams siūlė 1 000 litų kyšį. I. J. po apklausos paleistas.

Abiem atvejais pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 227 str. (Papirkimas)

Policija primena, kad tiesiogiai ar netiesiogiai pasiūlius, pažadėjus ar susitarus duoti arba davus kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui, siekiant paperkamo veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, gali būti skiriama: bauda, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos