Utenos apskrities policija džiaugiasi apskrities gyventojų pilietiškumu

Kovo 11-ąją policijos pareigūnai Utenos apskrityje tikrino, ar valstybės vėliavas privalantys iškelti gyventojai tinkamai mini Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Tokio patikrinimo tikslas – ne nustatyti daugiau pažeidimų, o atkreipti gyventojų dėmesį, kad valstybinių švenčių dienomis būtina kelti trispalvę. Vėliavos kėlimas yra skatintina ir ugdytina žmonių pilietiškumo išraiška bei moralinė pareiga, todėl pareigūnai už šį pažeidimą pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 188(1) straipsnio 1 dalį gyventojų nebaudė, o tik įspėjo.

Pareigūnai džiaugiasi, kad tikrinant ar iškelta valstybės vėliava, situacija pasikeitė – vėliavų buvo iškelta žymiai daugiau, o pvz. Anykščių, Molėtų ir Ignalinos rajonuose tokių pažeidimų kovo 11 d. visai neužfiksuota.

Originalų būdą priminti gyventojams, kad iškeltų vėliavas sugalvojo Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai. Jie kovo 8–10 dienomis vykdė prevencinę akciją, kurios metu policijos rėmėjai, siekdami ugdyti gyventojų pilietiškumą, patriotizmą bei gerbti Lietuvos valstybę ir jos įstatymus, dalino informacines skrajutes apie Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą. Ši akcija pasiteisino ir davė teigiamus rezultatus.

Primename, kad artimiausia data, kai kelsime valstybės vėliavas prie gyvenamųjų namų, yra liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

kriminalai.com

šaltinis: Utenos apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos