Dėl aplaidaus medikų darbo sūnaus netekusiai motinai priteista 20 tūkst. litų

pinigai litai
LLU Finansai Pinigai Ekonomika Litai Banknotai
Pinigai. Valdo Kopûsto (ELTA) nuotr
Vilnius, 2009 m. vasario 6 d. (ELTA). Pinigai. rb

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs civilinę bylą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, kovo 14 dieną priteisė iš Panevėžio ligoninės dėl medikų kaltės sūnaus netekusiai motinai 20 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti.

Prieš trejus metus vasario 5-os vakare sumuštas, silpnos būklės ir nesiorientuojantis aplinkoje 24 metų panevėžietis G. I. buvo atvežtas į Panevėžio ligoninės priėmimo skyrių. Jį tokios būklės rado į namus užsukęs aplankyti draugas. Sunerimęs dėl G. I. sveikatos būklės jis ir iškvietė greitąją medicininę pagalbą.

Priėmimo skyriuje G. I. buvo apžiūrėtas LOR gydytojo, neurologo ir traumatologo. Pacientui buvo padaryta galvos nuotrauka. Jam konstatuotas veido sumušimas, veido ir kojų pirštų nubrozdinimai, galvos smegenų sutrenkimas, ūmi alkoholinė intoksikacija.

Suleidus nuskausminamųjų, G. I. apie pirmą valandą ryto buvo išleistas į namus. Nepraėjus nė pusei paros, vasario 6 dieną, G. I. buvo rastas savo namuose miręs. Kaip nustatė ekspertai, G. I. mirė nuo pūlingo plaučių uždegimo, kuris komplikavosi kvėpavimo funkcijos ir širdies nepakankamumu.

Ieškinį Panevėžio ligoninei pateikusi mirusio jauno vyro motina teigė, kad jos sūnui ligoninės priėmimo skyriuje nebuvo suteikta tinkama pagalba, gydytojai nesiėmė visų reikiamų priemonių nustatyti tikrąją jo negalavimo priežastį, neatliko reikalingų tyrimų, nepaskyrė tinkamo gydymo.

Įvertinęs visus bylos įrodymus teismas konstatavo, kad pristačius G. I. į ligoninės priėmimo skyrių jam nebuvo tinkamai suteiktos gydymo paslaugos. Teismas nurodė, kad net pripažinus, jog G. I. į ligoninę buvo pristatytas kaip traumą patyręs pacientas, tačiau stebint jo vangumą ir elgesį, jis privalėjo būti apžiūrėtas vidaus ligų gydytojo, taip pat turėjo būti atlikti kraujo ir kiti tyrimai.

„<…> pacientui negalint informuoti gydytojų apie savo sveikatos būklę, jam esant neorientuotam, gydytojai turėjo veikti kaip atidūs, atsargūs ir kvalifikuoti specialistai ir imtis visų galimų ir reikalingų priemonių, siekiant išsiaiškinti paciento būklę. Bendrieji protingumo, sąžiningumo ir teisingumo principai neleidžia gydytojų profesinės atsakomybės suabsoliutinti, nors, vertinant gydytojų veiksmus, ir taikomas atidaus, dėmesingo, rūpestingo, kvalifikuoto gydytojo elgesio standartas, tačiau nagrinėjamu atveju, G. I. iš ligoninės priimamojo buvo išleistas neapžiūrėjus vidaus ligų specialistui ir nenustačius jo sveikatos būklės sutrikimų, todėl konstatuotina, jog byloje nustatytas atsakovės (VšĮ Panevėžio ligoninės) darbuotojų neteisėtas neveikimas <…>“, – rašoma teismo sprendime.

Sprendimą per 30 dienų galima apskųsti Apeliaciniam teismui.

kriminalai.com

šaltinis: PAT info.