Utenoje sustabdytas automobilis, kuriame buvo gabenamos nelegalios cigaretės ir alkoholis

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Vasario 28 gautas pranešimas, kad Utenoje, Aukštakalnio ir Kupiškio gatvių sankryžoje, sustabdytas automobilis HONDA CIVIC, kurį vairavo Utenos rajono, Martinčiūnų kaimo gyventojas, važiavęs kartu su žmona. Patikrinimo metu automobilyje rasti 22 blokai cigarečių FEST 7 su Baltarusijos Respublikos banderolėmis bei 0,2 litro talpos stiklinis butelis su skysčiu, turinčiu specifinį etilo alkoholio kvapą.

Pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 163 (2) str. (akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką) ir 177 (2) str. (alkoholio ir jo skiedinių laikymas, gabenimas).

Primename, kad alkoholio ir jo skiedinių (mišinių) gaminimas, laikymas, gabenimas, pardavimas ar kitoks realizavimas neturint leidimo, jeigu tai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės, – užtraukia baudą nuo penkių šimtų iki dviejų tūkstančių litų. Tokie pat veiksmai, padaryti asmens, bausto administracine nuobauda už tokio pobūdžio pažeidimus, – užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių iki keturių tūkstančių litų.

Taip pat primename, kad akcizais apmokestinamų prekių laikymas ar gabenimas, pažeidžiant nustatytą tvarką, kai šių prekių vertė yra iki dviejų minimalių gyvenimo lygių (1 MGL – 130 litų), – užtraukia baudą nuo vieno šimto iki trijų šimtų litų su šių prekių konfiskavimu. Kai neteisėtai laikomų, gabenamų, naudotų ar realizuotų prekių vertė yra nuo dviejų iki dešimties minimalių gyvenimo lygių, – užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio iki penkių tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu. Kai tokių prekių vertė yra nuo dešimties iki penkiasdešimties minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo penkių tūkstančių iki dešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo. Kai prekių vertė viršija penkiasdešimt minimalių gyvenimo lygių (MGL), – užtraukia baudą nuo dešimties tūkstančių iki dvidešimties tūkstančių litų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu arba be jos konfiskavimo.

kriminalai.com

šaltinis:  Utenos aspkr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos