Unikalaus lengvojo skraidančio nepilotinio aparato su vaizdo stebėjimo įranga (skraidyklės) pristatymas

Unikalus skraidantis policininkas

Paluknio aerodrome (Trakų r.,  Paluknio k.) įvyko unikalaus lengvojo skraidančio nepilotinio aparato (unikalus skraidantis policininkas) su vaizdo stebėjimo įranga  (skraidyklės) pristatymas.

Unikalus skraidanis policininkas
Unikalus skraidanis policininkas

Į renginį atvyko daug garbingų svečių: Lietuvos policijos kapelionas Aušvydas Belickas, Vilniaus  miesto savivaldybės mero pavaduotojai Romas Adomavičius, Jonas Pinskus ir Valdas Klimantavičius, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Saugaus miesto departamento Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Julius Morkūnas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos  viršininko pavaduotojas Vytautas Giržadas, Vilniaus aps. VPK viršininkas Kęstutis Lančinskas, Vilniaus aps. VPK viršininko pavaduotojas Antoni Mikulskis ir kiti.

Viršininkas K. Lančinskas, pradėdamas skraidyklės pristatymą, akcentavo, jog tai  naujas žingsnis Vilniaus policijoje panaudojant šiuolaikines technologijas. Vilniaus policija, finansuojant  sostinės savivaldybei,  įsigijo skraidantį nepilotinį aparatą su vaizdo stebėjimo įranga, kurį galės pasitelkti įvairių masinių renginių metu. Naujas aparatas skraidys virš minios ir fiksuos pažeidimus.

Ateityje padės užtikrinti saugumą Vilniaus

Ateityje padės užtikrinti saugumą Vilniaus mieste ir apskrityje, o, esant poreikiui, ir kituose Lietuvos miestuose.

Operatyvinės veiklos valdybos  viršininkas Dalius Bernotas trumpai papasakojo apie skraidyklę. Pagrindinė jos paskirtis – naudojimas masinių renginių metu. Tai vieno metro aukščio ir vieno metro pločio aštuonių sraigtų aparatas, kuris filmuoja iš kelių kilometrų aukščio. Policijos pareigūnai dažniausiai jį naudos apie 30 metrų aukštyje. Pasak D. Bernoto,  skraidyklėje sukonstruoti aštuoni sraigtai reikalingi tam, kad būtų galima saugiai pakilti ir skristi su esančia įmontuota vaizdo perdavimo, vaizdo dokumentavimo, navigacijos įranga ir pan.,  Skraidyklėje įmontuotos dvi vaizdo kameros,  galinčios fiksuoti ir fotografuoti vaizdus filmavimo metu: viena vaizdo kamera  perduoda vaizdą nuotoliniu būdu valdančiam pilotui, kita – skirta aplinką stebintiems pareigūnams. Šiuo metu apmokomi pareigūnai, kaip dirbti su aparatu. Tam yra naudojama dar viena silpnesnė skraidyklė. Abu aparatus ir visą reikiamą techniką pagal policijos pateiktus tam tikrus techninius reikalavimus pagamino Aleksjus Zaicevskis ir jo įmonė „My research.lt“.

Lietuvos policijos kapelionas Aušvydas Belickas, šventindamas skraidykles, sakė, kad „kiekviena technikos priemonė, kuri pasitarnauja piliečių saugiam ir taikiam gyvenimui yra svarbi, todėl laiminu šias skraidykles, kad jos kuo geriau tarnautų ir policijos pareigūnai išmintingai naudotų vilniečių gerovei“.

Po trumpo skraidyklės  pristatymo, aparatą sukonstravęs inžinierius A. Zaitsevskis   pademonstravo skraidyklės filmavimo ir vaizdo perdavimo galimybes.

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK info.