Ugniagesiams gelbėtojams bus perduotos 25 gaisrinės automobilinės cisternos

gaisrinesUgniagesiams gelbėtojams bus perduotos 25 gaisrinės automobilinės cisternos

Liepos 1 d., 13.00 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų atstovams iškilmingai bus perduotos 25 nuomojamos gaisrinės automobilinės cisternos ir 6 specialieji lengvieji automobiliai. 2015 m. liepos 7 d. apskričių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų vadovai 25 vidutinės ir sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilių, skirtų valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikmėms, nuomos sutartį pasirašė su NT Valdos, UAB generaliniu direktoriumi Olaf Martens.

Automobiliai bus nuomojami 10 metų. Jie bus skirti Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskričių priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms. Bendra sutarčių suma – 9 539 640,00 eurų.

Per metus laiko pagamintos ir sukomplektuotos naujosios automobilinės cisternos sustiprins ir atnaujins valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos transporto priemonių parką, operatyviau ir efektyviau bus atliekami gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbai. Į apskritis išvažiuos dešimt sunkiojo tipo, penkios sunkiojo tipo su galingu siurbliu ir dešimt vidutinio tipo automobilinių cisternų. Naujųjų transporto priemonių efektyvumas bus daug didesnis nei eksploatuojant senas, susidėvėjusias gaisrines autocisternas.

Renginyje taip pat bus pristatomi pagal Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Prisitaikymo prie klimato kaitos gerinimas, stiprinant valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reagavimo pajėgumus“ gauti nauji specialieji lengvieji automobiliai „Škoda Yeti Ambition“. Jie bus naudojami tarnybinei, administraciniai ir ūkinei veiklai užtikrinti ir pagalbinėms funkcijoms vykdyti atliekant gesinimo ir gelbėjimo darbus.

kriminalai.com

šaltinis: VPGT informacija

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *