Ugniagesiai įspėja: šiemet gaisruose jau žuvo 48 žmonės

Prasidėjo kalendorinis pavasaris, deja, ugniagesiams gelbėtojams praėję du šių metų žiemos mėnesiai buvo neramūs, kadangi šiemet liepsnose ir dūmuose jau žuvo 48 žmonės. Jeigu per šaltą sausio mėnesį gaisrai pasiglemžė 16 gyventojų gyvybių, tai per dar šaltesnį vasarį gaisruose jau žuvo net 32 žmonės. Beje, kaip rodo praėjusių metų gaisrų statistika, ir pernai vasario mėnesį žuvo daugiausia žmonių – 24. Neramina tai, kad daugėja gaisrų, kuriuose žūva po 2 žmones. Šiais metais, deja, jau buvo net 8 tokie tragiški atvejai. Pagrindinė šių nelaimių priežastis – netvarkingos krosnys ir dūmtraukiai bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (dėl šios priežasties jau žuvo 12 žmonių).

Dėl neatsargaus elgesio su ugnimi žuvo 10 gyventojų, o dėl neatsargaus rūkymo – 9. Analizuojant žmonių žuvimo priežastis, matome, kad dėl netvarkingų krosnių ir dūmtraukių šiemet žūčių skaičius išaugo net 6 kartus. Daugiausia skaudžiausių gaisrų kyla vėlai vakare arba naktį, kaimo vietovėse ir atokiuose vienkiemiuose, apleistuose ir neprižiūrimuose pastatuose, todėl jie per vėlai pastebimi ir ugniagesiai pranešimus apie juos dažnai gauna pavėluotai. Tad tik pastebėję beįsiplieskiantį gaisrą, nedelsdami kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu 112.

Kad artėjančio savaitgalio neaptemdytų skaudžios nelaimės, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas įspėja ir prašo gyventojų su ugnimi elgtis ypač atsargiai: nepalikti be priežiūros besikūrenančių ar perkaitintų krosnių, degančių žvakių ir įjungtų elektrinių šildymo prietaisų, nelaikyti prie jų greitai užsidegančių daiktų, nerūkyti lovoje, nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų.

kriminalai.com

šaltinis: VPGD info.

Posted Under
Be kategorijos