Didelės vertės svetimo turto pasisavinimo byla perduota teismui

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, vadovaujami Vilniaus apygardos prokuratūros Antrojo sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroro, baigė ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje dėl sukčiavimo įgyjant didelės vertės svetimą turtą ir didelės vertės vertybinių popierių pagaminimo, laikymo ir realizavimo. Baudžiamoji byla perduota teisminiam nagrinėjimui į Vilniaus apygardos teismą, kur bus tinkamai įvertintas teisiamojo vaidmuo padarant jam inkriminuotas veikas bei pasisakyta dėl jo kaltumo ir atsakomybės.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad anksčiau neteistas prieštaringai vertinamas visuomenėje verslininkas R. Andriūnas, gim. 1962 m., su savo pažįstama J. J. susitarė, kad mainys jos motinai E. R. J. nuosavybės teise priklausantį Vilniaus senamiestyje esantį butą į du butus Antakalnyje su papildoma 200 000 Lt priemoka, kas visiškai atitiktų mainomo buto vertę. Pastarasis žodinis susitarimas 2008-08-07 buvo patvirtintas notarės, pasirašant sutartis bei vekselį, kuriuo R. Andriūnas įsipareigojo sumokėti E. R. J. 200 000 Lt.
Ilgalaikio draugiško bendravimo metu įgijęs senolės pasitikėjimą bei pasinaudojęs pastarosios senyvu amžiumi, R. Andriūnas sugalvojo apgaulės būdą, kaip išvengti turtinės prievolės pagal anksčiau pasirašytą 200 000 Lt vertės vekselį: nuo 2008-10-16 iki 2009-09-07 7 kartus atnešė nedidelėmis sumomis skolos dalis (iš viso 100 000 Lt), pateikė senolei tuščią vekselio blanką, kuriame įsitikinusi senolė, kad pildo vekselį (kaip ir anksčiau) dėl likusios R. Andriūno skolos grąžintinos sumos ir suklaidinta savo parašu patvirtino tikrovės neatitinkančius duomenis apie tai, kad ji, neva, skolinga R. Andriūnui.

Taip apgaulės būdu jis išvengė 100 000 Lt turtinės prievolės bei įgijo didelės vertės turtinę teisę į nukentėjusiajai E. R. J. priklausančias pinigines lėšas – 437 000 Lt.

Ikiteisminio tyrimo metu, atliekant ekspertinius tyrimus bei taikant procesines prievartos priemones, buvo nustatyti ir įrodyti aštuoni įtariamojo R. Andriūno nusikalstamos veiklos epizodai. R. Andriūno nuosavybei, savo verte atitinkančiai padarytai žalai, – piniginėms lėšoms ir nekilnojamam turtui uždėtas nuosavybės teisių apribojimas (areštas).

Įtariamajam, šiuo metu jau teisiamajam, inkriminuotos nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. (didelės vertės svetimo turto įgijimas apgaule – sukčiavimas – baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų) ir 213 str. 2 d. (didelės vertės vertybinių popierių pagaminimas, laikymas arba realizavimas baudžiamas laisvės atėmimu nuo trejų iki dešimties metų).

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus apsk. VPK NTV ENTS info.

Posted Under
Be kategorijos