Turkijoje poilsiavę prancūzų turistai užsikrėtė pavojinga E. coli bakterija

ecoli bakterijaInformacinio portalo „Maisto saugos žinios“ (angl. „Food Safety News“) išplatintame pranešime, teigiama, kad dviem Turkijoje atostogavusioms prancūzų turistėms po ilgo tyrimo buvo patvirtintas hemolitinis ureminis sindromas – viduriavimas su kraujo priemaišomis (HUS), kurį sukėlė patogeninė bakterija – žarnyno lazdelė (E. coli O104).

Anot autorių, tyrime iš viso dalyvavo 8 iš 22 turistų grupės, 2011 m. rugsėjį grįžusios iš dviejų savaičių kelionės autobusu po Turkiją. Dviejų vyresnių nei 60-ies turisčių būklė buvo ypač sunki. Joms buvo diagnozuoti pavojingi kepenų pažeidimai, kuriuos sukėlė patogeninė E. coli bakterija.

Po išsamaus atvejo tyrimo, Prancūzijos atsakingų institucijų atstovai oficialiai pranešė, kad minėtoms dviem moterims patvirtintas E.coli bakterijos štamas, panašus į tą, karis šią vasarą sukėlė didžiulį protrūkį Vokietijoje. Tuomet patogenine bakterija buvo užterštos daigintos vaistinės ožragės sėklos iš Egipto.

Pasak ekspertų, šios išvados patvirtina prielaidas, kad šiga toksiną gaminanti E. coli bakterija O104 yra paplitusi ne tik Egipte, Tunise ir Afganistane, bet ir Turkijoje.

„Pastarieji, naujausio E. coli protrūkio tyrimai patvirtina Europos mokslininkų įtarimus, kad įvairūs patogeninės E. coli O104 bakterijos štamai yra plačiai paplitę minėtame regione. Panašūs ar analogiški iš Afganistano, Egipto, Tuniso ar Turkijos grįžtančių keliautojų susirgimų atvejai registruojami jau nuo 2006 metų. Todėl visuomenės sveikatos specialistai ir medikai turėtų žinoti, kad iš šių šalių grįžtantys turistai gali būti užsikrėtę šiga toksiną gaminančia E. coli bakterija O104, dėl kurios vėliau gali išsivystyti pavojingas post-diarėjinis HUS sindromas“,- teigiama straipsnyje.

Visą tyrimo ataskaitą paskelbė bendra Prancūzijos visuomenės sveikatos priežiūros instituto, Nacionalinio Escherichia coli ir Shigella tyrimų centro ir Universitetinės Kano ligoninės Nefrologijos departamento narių grupė.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.