Trispalvė – pasididžiavimo Tėvyne ženklas

lrp.lt nuotr.

Lietuvos valstybės atkūrimo diena, Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviečia šalies žmones deramai ir išradingai paminėti Vasario 16-ąją, nepamiršti iškelti Lietuvos vėliavos ir taip pareikšti pagarbą Tėvynei.

Pasak Prezidentės, valstybinės šventės proga iškelta vėliava yra ne tik pareiga, bet ir pasididžiavimo savo šalimi, patriotizmo ir pilietiškumo ženklas. Trispalvė vėliava yra lietuvių stiprybės ir vienybės simbolis.

Pagal įstatymą Lietuvos vėliava ant gyventojų namų turi būti keliama švenčių dienomis: Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Vasario 16-osios vidurdienį S.Daukanto aikštėje, priešais Prezidentūrą įvyks iškilminga Baltijos valstybių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų pakėlimo ceremonija. Kaip numato Valstybės vėliavos įstatymas ir protokolo rekomendacijos, iškeliamai Lietuvos valstybės vėliavai turi būti skirta garbingiausia vieta. S.Daukanto aikštėje vėliavų stiebai yra išdėstyti puslankiu, todėl garbingiausia vieta pagal heraldikos principus yra puslankio priekyje. Lietuvos Respublikos vėliava yra keliama centre.

Lietuvos valstybės vėliava į S.Daukanto aikštę įnešama ir iškeliama pirmoji. Vėliau keliamos Latvijos ir Estijos valstybinės vėliavos. Šios tradicijos laikomasi nuo 1999 m.

Vasario 16-osios iškilmes užbaigs Prezidentės globojamas koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Koncerte pirmą kartą bus atlikti kompozitoriaus Lino Rimšos specialiai Vasario 16-ajai sukurti kūriniai „Cantus“ ir „Anemus“.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti šventiniai renginiai Lietuvoje > >

kriminalai.com

šaltinis: LRP info.

Posted Under
Be kategorijos