Tragiškoje avarijoje žuvo pavyzdingas Pavoverės užkardos pasienietis

Švenčionių rajone tragiškoje avarijoje žuvo į tarnybą vykęs 24-erių Pavoverės užkardos pasienietis. Be tėvo liko vos kelių mėnesių jo dukrelė.

Pirmadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gavo pranešimą iš policijos, kad apie 18 val. 45 min. kelyje Švenčionys – Vilnius susidūrė automobilis „Jeep Cherokee“, kuriuo į tarnybą vyko 4 uniformuoti VSAT Ignalinos rinktinės Pavoverės užkardos pasieniečiai, ir autobusas „Setra“.

Avarijos metu žuvo automobilio keleivis 24-erių pasienietis Rytis Degesis. Automobilį vairavęs 31-erių VSAT pareigūnas dėl traumų paguldytas į Švenčionių ligoninės traumatologinį skyrių. Dar du į tarnybą vykę sieną su Baltarusija saugančios Pavoverės užkardos pareigūnai, 24-erių ir 28-erių, dėl sužalojimų išvežti į Vilniaus greitosios medicinos pagalbos universitetinę ligoninę. VSAT duomenimis, jų gyvybei pavojaus nėra, nors traumos ir nėra lengvos.

Iki užkardos, iš kurios jie turėjo stoti saugoti Lietuvos sieną su Baltarusija, nuo nelaimės vietos šiems pasieniečiams buvo telikę važiuoti apie 6 km.

Ši tragedija sukrėtė visą Valstybės sienos apsaugos tarnybą. Pasienietis buvo vedęs, turėjo vos kelių mėnesių dukrelę.

R. Degesis charakterizuotas kaip pavyzdingas pasienietis. 2008 m. jis baigė VSAT Pasieniečių mokyklą. Iš pradžių pareigūnas tarnavo sieną su Rusija saugančioje Plaškių užkardoje, o nuo 2010 m. vidurio grįžo į gimtąjį Švenčionių rajoną ir dirbo Pavoverės užkardoje.

Per pusketvirtų metų, praleistų VSAT, pasienietis buvo dusyk skatintas ir neturėjo jokių nuobaudų. Užkardos vadovybė R. Degesį apibūdino kaip pareigingą ir rūpestingą tiek tarnyboje, tiek asmeniniame gyvenime.

Avarijos tyrimą atlieka Švenčionių rajono policija.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos