Tęsiami naktiniai reidai po viešojo maitinimo įmones ir kioskus

maitinimo įmonėsPraėjusią savaitę (sausio 23 – 27 d.) Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su policijos pareigūnais naktinių reidų metu patikrino 23 viešojo maitinimo įmones dėl naktinės prekybos alkoholiniais gėrimais ir maisto tvarkymo reikalavimų laikymosi Panevėžyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje, Šilutėje, Radviliškyje, Elektrėnuose, Švenčionyse, Šilalėje, Pagėgiuose, Marijampolėje ir Kretingoje.

Patikrinimų metu dvylikoje viešojo maitinimo įmonių nustatyti įvairūs savikontrolės sistemos, higienos ir produktų laikymo sąlygų pažeidimai, rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Pavyzdžiui, UAB „DMP prekyba“, (V. Kudirkos g. 47C, Marijampolė) nustatyti prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimai, taip pat bendri ir asmens higienos pažeidimai, baro patalpos netvarkingos, apkrautos daiktais.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su policijos pareigūnais UAB „Sandrax“ (Klaipėdos g. 79A, Panevėžys) užkandinėje rado nepaženklintus 5 butelius su neaiškios kilmės skysčiu. Buteliai pristatyti į laboratoriją ištirti.

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimų metu UAB „Gyvas alus“ (Aušros al. 41-19,20, Šiauliai) nustatė patalpų higienos pažeidimų. G. Songailienės individualioje įmonėje (IĮ) (Gegužių g. 11, Šiauliai) maisto produktai buvo parduodami su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, šaldytuvuose rasta neženklintų produktų.

S. Juciuvienės įmonėje (Donelaičio g. 10, Panemunė, Pagėgių sav.) nustatyti grubūs higienos pažeidimai – nešvarios patalpos, blogas apšvietimas, produktai buvo laikomi netinkamomis temperatūros sąlygomis, rasta produktų be ženklinimo etikečių ir įsigijimo dokumentų.

UAB „Andopas“ (Grabupių k., Šilutės raj.) tikrinimo metu rasta maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, o UAB „Nordega“ (Gluosnių g. 4A, Šilutė) buvo netvarkingai laikomas valymo inventorius, nesudarytos sąlygos darbuotojams persirengti.

Už nustatytus pažeidimus, trijų įmonių (UAB „Gyvas alus“, G. Songailienės IĮ ir S. Juciuvienės įmonė) veikla laikinai sustabdyta. Kitų įmonių, kuriose nustatyti pažeidimais, atsakingiems darbuotojams skirtos administracinės ir piniginės baudos.

Tuo pačiu laikotarpiu buvo patikrinti ir 10 kioskų Tauragės, Kėdainių, Plungės, Telšių, Trakų ir Varėnos teritorijose bei apylinkėse. Iš patikrintų šios rūšies prekyviečių, septyniose nustatyta įvairių higienos nesilaikymo atvejų ir kitų maisto tvarkymo reikalavimų pažeidimų.

Patikrinimų metu, A. Žutautienės IĮ (Stonaičių k., Nausodžio sen., Plungės raj.) kioske buvo prekiaujama produktais su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. A. Leonovičiaus IĮ (Klevų al. 59 A, Lentvaris, Trakų raj.) kioske pardavėjas negalėjo pateikti kai kurių maisto produktų įsigijimo dokumentų, ženklinimo etikečių, darbuotojai buvo neaprūpinti rankų plovimo, sausinimo priemonėmis.

Dviejuose kioskuose (V. Šepiko firma, Dariaus ir Girėno g., Telšiai ir kooperatinė bendrovė (KB) „Varėnos prekyba“, Sporto g. 1, Varėna) buvo nustatyti alkoholinių gėrimų taisyklių pažeidimai, t.y. juose buvo pardavinėjami alkoholiniai gėrimai – alus, sidras. Patikrinimo medžiaga perduota Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT