Šiaulių gatvėse – bendras patrulis su vokiečių karo policininkais

vokiečiaiŠiaulių gatvėse patruliavo bendras policijos ir vokiečių karo policijos patrulis. Sausio mėnesio pradžioje Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate lankėsi NATO oro patruliavimo misiją Baltijos šalyse vykdantys Vokietijos atstovai. Penktą kartą oro apsaugos misiją pradėję vokiečiai susitikę su Šiaulių policijos vadovais pasikeitė kontaktais, aptarė galimai iškilsiančių problemų sprendimo būdus. Vokiečių karo policijos atstovas tąkart mielai priėmė lietuvių pasiūlymą kartu papatruliuoti su Šiaulių pareigūnais ir pažinti jų darbo specifiką bei Šiaulių naktinį gyvenimą miesto gatvėse. Šis susitarimas buvo įgyvendintas sausio 26 dieną.

Tarptautinės pajėgos, kurį sudarė 2 Patrulių rinktinės pareigūnai ir 2 karo policininkai iš Vokietijos, dirbo nuo 21 val. vakaro iki 4 val. ryto. Jie patruliavo centrinėje miesto dalyje, stebėjo naktinių klubų prieigas, aplankė viešbučius, kuriuose gyvena misiją vykdantys kariai.

Nors tą vakarą mieste buvo ganėtinai ramu, tačiau šio ekipažo nariams teko vykti į naktinį klubą, tramdyti ten siautėjusį chuliganą, o vėliau jį pristatyti į policijos komisariatą. Taip pat buvo suteikta pagalba medikams – vokiečių karo policininkai į ligoninę palydėjo psichikos negalią turintį žmogų.

Sutarta, kad tai ne paskutinis bendras patruliavimas su vokiečių karo policija. Vokietijos karinės oro pajėgos Baltijos šalių oro erdvę prižiūrės iki gegužės mėnesio.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.