Tęsiamas policijos ir degalinių atstovų bendradarbiavimas

Degalineje2011 m. gruodžio 21 d. policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla, Policijos departamento prie VRM viešosios ir kriminalinės policijos padalinių atstovai susitiko su Lietuvos naftos produktų prekybos įmonių asociacijos vadovu Luku Vosyliumi, Lietuvos verslininkų, prekiaujančių naftos produktais, sąjungos vadovu Vidu Šukiu ir stambiausių šalies degalinių saugos tarnybų vadovais.

Degalinių atstovai pastebėjo, kad daugiausia žalos degalinėms padaroma Vilniuje ir Kaune, kai nenustatyti asmenys įsipilama degalų ir išvažiuoja nesusimokę, kai vagiamos prekės iš degalinių ar apvagiamos prie degalinių paliktos transporto priemonės.

Susitikimo dalyviai taip pat akcentavo kryptingą informacijos dalijimosi, grįžtamojo ryšio tarp policijos ir degalinių darbuotojų svarbą. Nuspręsta artimiausiu metu organizuoti apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų bei jų teritorinių policijos komisariatų ir degalinių saugos tarnybų atstovų susitikimus, kuriuose būtų aptarti bendrosios ir individualiosios prevencijos klausimai.

Policijos atstovai atkreipė dėmesį į tai, kad Policijos departamento pareigūnai yra sukūrę specialų elektroninio pašto adresą, skirtą degalų vagysčių prevencijai, kuriuo degalinių atstovai gali teikti informaciją apie asmenis, įvykdžiusius degalų vagystę ir paprašė degalinių tinklus aktyviau juo naudotis siekiant bendrosios degalų vagysčių prevencijos. Taip pat paragino degalinių darbuotojus išnaudoti ir policijos elektroninių paslaugų sistemos ePolicija.lt teikiamas galimybes ir pranešti apie degalinėse ir jos teritorijose stebimus neigiamus reiškinius.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti eismo saugumo klausimai ir degalinių tinklų galimybė prisidėti prie pėsčiųjų saugumo didinimo, dalinant nemokamus atšvaitus vairuotojams, kuriuos jie tamsiu paros metu įteiktų pėstiesiems kelyje. Tokiu būdu vairuotojai prisidėtų prie pėsčiųjų žūčių eismo įvykiuose prevencijos. Šiai idėjai degalinių atstovai pritarė.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.