Teismui perduota baudžiamoji byla dėl balsų pirkimo iš įkalinimo įstaigose laisvės atėmimo bausmes atliekančių asmenų

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai su kaltinamuoju aktu Vilniaus miesto apylinkės teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl balsų pirkimo iš įkalinimo įstaigose laisvės atėmimo bausmes atliekančių asmenų balsavimo už Darbo partiją. Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai.

Trukdymu pasinaudoti rinkimų teise kaltinami 4 asmenys: V. G., I. S., E. M. ir V. Ž. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, visi šie asmenys veikdami bendrininkų grupėje susitarė už 30 tūkst. litų sumą papirkti tris tūkstančius asmenų, kad šie balsuotų už Darbo partiją daugiamandatėje rinkimų apygardoje, taip pat reitinguotų (suteiktų pirmumo balsus) Darbo partijos sąraše esantiems penkiems jos nariams, taip trukdant asmenims realizuoti savo teisę rinkti.

Du kaltinamieji V. G. ir I. S. iš E. M. ir V. Ž. gavo 5 tūkst. litų, tačiau gavus informacijos apie šią nusikalstamą veiką nebuvo baigta jos įvykdyti.

Vienas iš kaltinamųjų, šiuo metu atliekantis laisvės atėmimo bausmę, anksčiau teistas šešis, kitas – tris kartus, likę du asmenys anksčiau nebuvo teisti. Asmuo už šią nusikalstamą veiką baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Primintina, kad teismui yra perduotos 7 baudžiamosios bylos, susijusios su pažeidimais rinkimų metu, šiuo metu dar vyksta 9 tyrimai, prokurorai apklausia liudytojus, laukia specialistų išvadų dėl rašysenos tyrimų ir atlieka kitus būtinus proceso veiksmus. 21 tyrimas buvo nutrauktas nenustačius nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių sudėties.

Iš viso per Seimo rinkimus buvo pradėti 37 ikiteisminiai tyrimai.

kriminalai.com

šaltinis: GP info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *