Teismas pradėjo nagrinėti bylą dėl galimo dviejų Generalinės prokuratūros prokurorų šmeižto

Kauno miesto apylinkės teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti didelio visuomenės atstovų dėmesio sulaukusią baudžiamąją bylą, kurioje Letas Palmaitis yra kaltinamas dviejų Generalinės prokuratūros prokurorų – Mindaugo Dūdos ir Justo Lauciaus – įžeidimu bei šmeižtu.

L. Palmaitis 2011 m. rudenį elektroniniais laiškais maždaug 40 adresatų išplatino tekstą pavadinimu „Kodėl byla už nusikaltėlių „įžeidimą“ iškelta vien tik Eglei Kusaitei?“, kuriame du Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorus pavadino nusikaltėliais ir Lietuvos išdavikais. Vieno internetinio tinklalapio publikuotame tekste kaltinamasis taip pat teigė, kad prokuroras J. Laucius neva yra Vytauto Pociūno nužudymo juridinis bendrininkas, o Valstybės saugumo departamentas ir Generalinė prokuratūra – kriminalinės antilietuviškos organizacijos.

Kaltinimai L. Palmaičiui pateikti pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 154 str. 2 d. (dėl asmens šmeižto padarius sunkų ar labai sunkų nusikaltimą) ir 290 str. (valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens įžeidimas). Už abu nusikaltimus LR BK numatytos alternatyvios bausmės – bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Civiliniai ieškiniai byloje nebuvo pareikšti.

Trečiadienį įvyko pirmasis bylos posėdis, kuriame buvo atmestas kaltinamojo pareikštas prašymas sujungti Kauno miesto apylinkės teismo nagrinėjamą bylą su Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama Eglės Kusaitės baudžiamąja byla, apklausti liudytojai, baigtas bylos įrodymų tyrimas.

Kitame teismo posėdyje, kuris vyks vasario 29 d., bus sakomos baigiamosios kalbos.

kriminalai.com

šaltinis: Kauno m. AT info.

Posted Under
Be kategorijos