Teismas netenkino N. Venckienės prašymo sustabdyti jos globotinės skubų perdavimą motinai L. Stankūnaitei

venckienėSausio 26 d. Panevėžio apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi N. Venckienės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, prašymą atmetė kaip nepagrįstą.

Apeliaciniame skunde ir atskirame prašyme N. Venckienė prašė sustabdyti Kėdainių rajono apylinkės teismo pernai gruodžio 16 dieną priimto sprendimo dalies dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo ir įpareigojimo perduoti vaiką skubų vykdymą.

Teisėjų kolegija nesutiko su N. Venckienės prašymo argumentu, kad Kėdainių rajono apylinkės teismas neturėjo teisės taikyti skubaus sprendimo vykdymo.

Kolegija konstatavo, kad Civilinio proceso kodekso normos suteikia teismui pasirinkimo teisę taikyti sprendimo ar jo dalies skubų vykdymą. N. Venckienė nepateikė jokių neginčijamų teiginių, kurie būtų pagrindas kolegijai taikyti laikinąją apsaugos priemonę – vykdymo sustabdymą. Kolegija taip pat nesutiko su pareiškėjos N. Venckienės argumentu, kad negalimas sprendimo vykdymo atgręžimas, t. y. vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą, mergaitę perdavus L. Stankūnaitei, o apeliacinės instancijos teismui nusprendus priešingai, jos bus neįmanoma sugrąžinti globėjai. Teismas nurodė, kad tiek L. Stankūnaitei, tiek jos mažametei dukrai yra taikomos apsaugos nuo nusikalstamo poveikio priemonės, t. y. mažametės saugumą garantuoja valstybė, todėl patenkinus N. Venckienės apeliacinį skundą, vaiko grąžinimas yra garantuotas.

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Primename, kad sausio 25 d. N. Venckienei teismas nustatė terminą trūkumams šalinti. Panevėžio apygardos teismas neišsprendė N. Venckienės pareikšto nušalinimo Kėdainių rajono apylinkės teismui klausimo. Apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas nustatė, kad N. Venckienės pateiktas pareiškimas, kuriame reiškiamas nušalinimas, neatitinka Civilinio proceso kodekso reikalavimų. Kėdainių rajono apylinkės teismui pareiškimas buvo išsiųstas faksu, o minėto kodekso 113 straipsnyje yra nustatyta, kad teismui turi būti pateikiami procesinių dokumentų originalai. Dėl šios priežasties teismas priėmė nutartį, kuria nustatė N. Venckienei terminą iki vasario 6 dienos pašalinti pareiškimo trūkumus, t. y. pateikti teismui pareiškimo originalą.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos teismo info.