Teismai visuomenei atsivers dar labiau

Teisėjų taryba priėmė naują Informacijos apie teismų veiklą teikimo visuomenei ir visuomenės informavimo priemonėms taisyklių (toliau – Taisyklės) redakciją.

„2011 m. II pusmetį Teismų atvirumo visuomenei plano įgyvendinimo darbo grupės (toliau – Darbo grupė) iniciatyva įvyko susitikimai su teisėjais ir žiniasklaidos atstovais penkiuose Lietuvos regionuose. Susitikimų metu buvo aptartos daugiausiai diskusijų, rengiant Taisyklių pakeitimus, sukėlusios normos“, – teigė Darbo grupės vadovė, Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotoja Diana Labokaitė.

Naujoje taisyklių redakcijoje išplėsta rekomendacija teikti nuolatinę (daugiau kaip vieną kartą) informaciją apie rezonansines bylas, siūloma numatyti teisę visuomenės informavimo priemonėms gauti viešame posėdyje paskelbtų nuasmenintų, tačiau dar neįsiteisėjusių teismo baigiamųjų dokumentų kopijas arba jų elektronines versijas.

Įtvirtintas leidimas suteikti informaciją apie nuasmenintus neįsiteisėjusius procesinius dokumentus (arba jų elektronines versijas iš „LITEKO“) visuomenės informavimo priemonių atstovams, tačiau teismo sprendimas jau turi būti paskelbtas viešame teismo posėdyje ir prisegtas „LITEKO“ bazėje (žurnalistams rengiant publikacijas reikėtų atsižvelgti į tai, kad šis dokumentas neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas).

Visų penkių susitikimų metu buvo reiškiama nuomonė, kad nėra teisinio pagrindo drausti žiniasklaidos priemonėms filmuoti arba fotografuoti teismo posėdžių salėje iki posėdžio pradžios.

kriminalai.com

šaltinis: Teisėjų tarybos info.

Posted Under
Be kategorijos