Teisėjų garbės teismas nagrinėjo P. Frolovo drausmės bylą

Šiandien vykusiame Teisėjų garbės teismo (TGT) posėdyje buvo nagrinėta Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Pavelo Frolovo drausmės byla.

Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas teikime nurodė, kad teisėjas P. Frolovas, spręsdamas dėl baudžiamosios bylos nutraukimo, suėjus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn senaties terminui, nesilaikė Teisėjų etikos kodekse nustatytų reikalavimų savo pareigas atlikti nepriekaištingai, laiku, profesionaliai ir dalykiškai, gilintis į nagrinėjamų bylų esmę, vengti skubotumo ir paviršutiniškumo.

Teisėjų etikos drausmės komisija (TEDK) nustatė, kad prokuroras nepateikė, o teisėjas nerodė jokios iniciatyvos ir vadovavosi pasenusiais duomenimis dėl paskutinio nusikaltimo padarymo laiko. Tuo tarpu buvo galima gauti informacijos, kad atsakomybėn traukiamas asmuo vėliau buvo padaręs nusikaltimą ir senaties termino data yra vėlesnė nei taikė teismas. Pagal tokias aplinkybes ir atsiradusias pasekmes TEDK nusprendė, kad teisėją turėtų svarstyti Teisėjų garbės teismas ir jam iškelta drausmės byla.

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjos Sonatos Bieliauskienės drausmės bylos nagrinėjimas atidėtas kitam TGT posėdžiui, nesusidarius teismo narių kvorumui.

Teisėjų garbės teismas savo sprendimą P. Frolovo byloje skelbs 2012 m. kovo 23 d., 13.00 val.

kriminalai.com

šaltinis: TEDK info.

Posted Under
Be kategorijos