Svetimus automobilius pardavinėję kaip savo bendrovės vadovai neteks laisvės ir tūkstančių litų

antrankiaiVakar Panevėžyje buvo dar kartą atversta apgaule svetimus automobilius kaip savo turtą pardavinėjusių dviejų bendrovės vadovų baudžiamoji byla – prokurorai nesutiko, kad už sukčiavimą, dokumentų klastojimą, apgaulingą apskaitą, neteisingai nurodytas pajamas ir mažesnio nei priklausė pridėtinės vertės mokesčio mokėjimą trejiem metams 6 mėnesiams laisvės atėmimu nuteistam T.T. ir trejiem metams – Š.M. paskirtos bausmės yra per griežtos, apygardos teismas paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį.

Už didelės vertės svetimo – lizingo bendrovės turto pasisavinimą nuteistiesiems paskirtas laisvės atėmimo bausmes teks atlikti pataisos namuose, taip pat sumokėti jiems paskirtas baudas: T.T.– šešių tūkstančių 500 litų, Š.M.– septynių tūkstančių 150 litų.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo skyriaus prokurorų kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnais tirtoje ir teismui perduotoje nusikaltimų nuosavybei baudžiamojoje byloje automobilių prekybos bendrovės vadovai buvo kaltinami didelės vertės svetimo turto pasisavinimu apgaule – už parduotus tariamai savus automobilius jie, suklastoję dokumentus ir buhalterinę apskaitą, pasisavino lizingo bendrovei priklausančius 415 tūkstančių 820 litų.

Prieš kelerius metus mieste Ateities gatvėje registruotos vienos automobilių prekyba besiverčiančios bendrovės vadovai lėšų automobiliams pirkti gaudavo iš lizingo bendrovės, nes neturėjo pakankamai savų pinigų. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad ne visi už parduotus automobilius gauti pinigai buvo pervesti lizingo bendrovėms – dalis pajamų buvo pasisavinta.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą, numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.