Klaipėdoje nuteisti trys broliai-mušeikos

Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuratūros skundą dėl Klaipėdos apygardos teismo 2011 m. sausio 21 d. nuosprendžio, skundą patenkino, nuteistiems asmenims skirdamas griežtesnes bausmes, o išteisintą asmenį pripažindamas kaltu ir jį nuteisdamas.

Trys broliai Arturas, Andrejus ir Alikas Š. buvo kaltinami tuo, kad veikdami kaip bendrininkai, 2009 m. liepos 16 d. Klaipėdoje Nidos g. sumušė bei sunkiai sužalojo nukentėjusįjį, kuriam nuo sumušimų trūko blužnis ir ji operacijos metu buvo pašalinta. Arturas Š. dar buvo kaltinamas ir poveikio liudininkui darymu, o Andrejus Š. – tik nesunkiu sveikatos sutrikdymu.

Klaipėdos apygardos teismas Arturą nuteisė dvejų metų laisvės atėmimo bausme, Andrejui skyrė šešių mėnesių laisvės apribojimą, o Aliką išteisino, neįrodžius, kad jis dalyvavo padarant nusikalstamą veiką.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus prokuroras, nesutikdamas su per švelnia bausme bei dėl netinkamai pritaikyto baudžiamojo įstatymo, šį Klaipėdos apygardos teismo nuosprendį apskundė apeliacine tvarka.

Lietuvos apeliacinis teismas patenkino prokuroro skundą ir vakar, vasario 20 d. savo nuosprendžiu išteisintą Aliką Š. pripažino kaltu dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo ir nuteisė jį ketverių metų laisvės atėmimo bausme; Arturui Š. teismas skyrė subendrintą penkerių metų laisvės atėmimo bausmę, o Andrejui Š. inkriminuotą nežymų sveikatos sutrikdymą perkvalifikavo, kaip ir prašė prokuroras, į sunkų sveikatos sutrikdymą ir jam skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Visiems trims broliams teismas bausmę paskyrė atlikti pataisos namuose, taip pat jiems priteista atlyginti nukentėjusiajam padarytą 40 tūkst. litų neturtinę žalą bei per 2000 litų Valstybinės ligonių kasos išlaidų.

kriminalai.com

šaltinis: Klaipėdos apygardos prokuratūros  info.

Posted Under
Be kategorijos