Sulaikytas Kauno vicemeras, jo padėjėja ir kelių savivaldybės įmonių vadovai

Kauno vicemeras Kęstutis KriščiūnasKauno apygardos prokuratūros prokurorai kartu su Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnais, tirdami baudžiamąją bylą dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumentų klastojimo bei turto iššvaistymo, šiandien sulaikė Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotoją, buvusi Seimo narį Kęstutį Kriščiūną, jo visuomeninę padėjėją Zitą Zalagėnaitę. ir Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių vadovus – įmonės „Automobilių stovėjimo aikštelės“ vadovą Algimantą Puidoką ir UAB „Panemunės butų ūkis“ vadovą Tomą Pilvinį.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas, įtariant, kad neteisėtai buvo naudojamos Kauno miesto savivaldybei priklausančių įmonių lėšos.

Visų sulaikytųjų darbo vietose atliktos kratos. Taip pat krata atlikta ir Zitos Zalagaitės gyvenamojoje vietoje. Kratų metu paimti tyrimui reikalingi dokumentai.

Sulaikytieji pristatyti į STT Kauno valdybą, kur yra apklausiami. Artimiausiu metu jiems bus pateikti įtarimai.

Tyrimą baudžiamojoje byloje atlieka STT Kauno valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vladimiras Kakoškinas atskleidė, kad tyrimas buvo pradėtas prieš kelis mėnesius. Taip pat neatmetama, kad sulaikytųjų gali būti ir daugiau.

K. Kriščiūnas Kauno miesto savivaldybėje kuravo aplinkos gerinimo ir ekologijos sritis, ekonominę plėtrą ir investicijas, miesto ūkio klausimus, vykdė savivaldybės turto ir statybų priežiūrą.

Taip pat vicemeras kuravo urbanistikos ir architektūros bei verslo skatinimo ir sąlygų verslo plėtrai sudarymo sritis.

K. Kriščiūnas vicemero pareigas užima nuo šios kadencijos pradžios. Vienas Kauno socialdemokratų lyderių vicemero postą užėmė meru tapus liberalui Rimantui Mikaičiui.

Po Kauno valdžios perversmo, kai į mero kėdę grįžo A. Kupčinskas, K. Kriščiūnas išsaugojo vicemero postą.

kriminalai.com

šaltinis: STT info.