Kontrabandininkai iš Baltarusijos atėjo rąstu

Kontrabandininkai iš Baltarusijos atėjo rąstuŠalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė baltarusį ir lietuvį, kurie nešini kontrabandinėmis cigaretėmis rąstu neteisėtai perėjo sieną iš Baltarusijos.

Šeštadienį vakare Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai, naudodamiesi mobilia termovizorine įranga, Šalčininkų rajono Prūdelio kaimo ribose pastebėjo du asmenis. Jie prie sienos priartėjo iš Baltarusijos teritorijos.

Stebimi pasieniečių du vyrai per Narkunkos upelį, kuriuo eina Lietuvos ir Baltarusijos siena, permetė nedidelį rąstą. Tuomet tamsoje juo perėjo į Lietuvą, nešdami po dėžę. Vos įžengusius į Lietuvą juos sučiupo Purvėnų pasieniečiai.

Paaiškėjo, kad tai 18-metis Lietuvos pilietis, gyvenantis Eišiškėse, ir 48-erių Baltarusijos pilietis. Jiedu atsinešė 2 dėžės cigarečių – 500 pakelių „Winston Blue“ ir 460 pakelių „Winston Silver“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Sienos pažeidėjus kontrabandininkus paieniečiai uždarė į areštinę. VSAT Varėnos rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Pernai VSAT pareigūnai sulaikė 396 asmenis, neteisėtai kirtusius Lietuvos sieną. Daugiausiai įkliuvo pasienyje su Baltarusija – 267.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.