Sukčiai ir kreditų aferistai ieško naujų aukų

Policija ragina gyventojus nepamiršti, kad sukčiai nuolat bando pasipelnyti kitų žmonių sąskaita. Dažniausiai jie pasinaudoja psichologinėmis žmonių silpnybėmis arba turimais konfidencialiais asmenų duomenimis. Šių asmenų veikla Ignalinoje nėra naujiena, tai įrodo ir informacija, gauta ir užregistruota policijos komisariate š. m. sausio mėnesį, kai buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal požymius, numatytus LR BK 182 straipsnio 1 d. (tas, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo svetimą turtą ar turtinę teisę). Už tokius nusikaltimus asmuo baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

2011 m. gruodžio 14 d. gautas 56-rių metų linkmeniškio pranešimas, kad gruodžio 13 d. iš skolų administravimo ir išieškojimo bendrovės gavo laišką su raginimu apmokėti UAB „Omnitel“ susidariusią skolą 4 087, 56 Lt už suteiktas paslaugas. Pranešėjas su minėta bendrove jokios sutarties nesudarinėjo. Patikslinus pareiškimą, š. m. vasario 1 d. paaiškėjo, kad pasinaudojus linkmeniškio asmens duomenimis buvo sudaryta paslaugų teikimo sutartis su minėta bendrove dėl viešojo judriojo telefono ryšio paslaugų teikimo abonentams. Neapmokėjus už suteiktas prekes ir paslaugas padaryta 4 410, 56 Lt turtinė žala.

Sausio 4 d. buvo gautas UAB „Omnitel“ juristės pareiškimas, kad 2011 m. liepos 18 d. pasinaudojus 64-rių metų piliečio L. P. asmens duomenimis buvo sudaryta paslaugų teikimo sutartis su UAB „Omnitel“ dėl viešojo judriojo telefono ryšio paslaugų teikimo abonentams. Žala tikslinama.

Sausio 10 d. gautas gyventojo A. T. pranešimas, kad Ignalinoje, iš automobilio VW PASSAT daiktadėžės, buvo pavogta pareiškėjui priklausanti DNB banko mokėjimo kortelė. Vėliau paaiškėjo, kad iš sąskaitos nuimta 2 000 litų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sausio 11 d. gautas 20-tės ignalinietės pranešimas, kad sausio 10 d. iš „SMScredit“ bendrovės gavo savo vardu registruotą laišką ir sužinojo, jog neteisėtai pasinaudojus jos asmens bei internetinės bankininkystės duomenimis, 2011 m. kovo 10 d. jos vardu buvo paimtas 750 Lt kreditas. Susidarius 1 248 Lt palūkanų pranešėja minėtai bendrovei yra įsiskolinusi 2 073 Lt. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Visi nusikalstamos veikos atvejai rodo sukčių išradingumą, kai įvairiais būdais stengiamasi iš gyventojų išvilioti tam tikras pinigų sumas ar informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis, sąskaitų numeriais, atpažinimo kodais ir t. t. Gavę konfidencialius duomenis, sukčiai pasinaudoja jais ir žaibiškai ištuština žmonių sąskaitas arba paima greituosius kreditus.

Policija dar kartą prašo gyventojus būti atidesnius ir neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, taip pat apie tokius sukčiavimo būdus informuoti giminaičius, pažįstamus, kaimynus, ypač garbaus amžiaus asmenis.

Nelaimės atveju kuo skubiau informuokite Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariatą tel. Nr. (8 386) 50 409, 50 438 (visą parą) arba 112.

kriminalai.com

šaltinis: Ignalinos r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos