Su močiute nesutariantys broliai nepaklūsta ir pasieniečiams

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Sieną su Baltarusija saugantiems Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiams teko antrankiais surakinti du brolius, Šalčininkų rajono gyventojus. Jie pasienio ruože atsisakė pateikti dokumentus ir priešinosi. Šiuos pasieniečiams žinomus brolius anksčiau esą dėl kontrabandos pareigūnams buvo apskundusi jų močiutė, o anūkai jai atkeršijo tuo pačiu.

22-ejų Šalčininkų rajono gyventojo dokumentus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės G. Žagunio užkardos pasieniečiai norėjo patikrinti pirmadienį apie 22 val. Širvių punkte.

Jis yra prie pat sienos su Baltarusija, prie įvažiavimo į vadinamąją Dieveniškių kilpą. Šioje pasienio ruože esančioje vietoje dirbantys VSAT pareigūnai nuolat tikrina į abi puses vykstančiųjų asmenų bei transporto priemonių dokumentus.

Lengvuoju automobiliu kaip keleivis važiavęs Šalčininkų rajono gyventojas pasieniečiams nepateikė privalomo asmens dokumento, arogantiškai teigdamas, kad jo neturi. G. Žagunio užkardos pareigūnai nurodė jam išlipti iš mašinos ir atliko asmens apžiūrą. Jos metu paaiškėjo, kad vyras turi savo vardu išduotą pasą, o jo elgesys tėra siekis paerzinti pasieniečius ir provokuoti konfliktines situacijas.

Tai, kad VSAT pareigūnai rado jo dokumentą, Šalčininkų rajono gyventoją suerzino. Jis ėmė priešintis pasieniečiams, todėl šiems teko panaudoti jėgą ir surakinti vyrą antrankiais. Bedrakeleiviai jo nelaukė ir iš Širvių savo automobiliu išvyko. Dėl Pasienio teisnio režimo taisyklių pažeidimo sulaikytajam G. Žagunio užkardos pareigūnai skyrė 75 litų baudą.

Kai buvo atlikti visi formalumai, į Širvius kaip kito automobilio keleivis atvyko pažeidėjo brolis, 23-ejų Šalčininkų rajono gyventojas.

Jis irgi atsisakė pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Vienas pasienietis pasilenkė prie praviro automobilio langelio ir perspėjo, kad vyras gali būti sulaikytas, jei nepateiks dokumento. Tuomet keleivis sudavė VSAT pareigūnui delnu per veidą.

Pasieniečiams pareikalavus, kad 23-ejų vyras išliptų iš automobilio, šis pakluso, tačiau tuomet ėmė priešintis. VSAT pareigūnai jį nuramino jėga ir surakino antrankiais. Sulaikytąjį patikrinus pasieniečių tarnybinėse patalpose paaiškėjo, kad jis turi asmens tapatybės kortelę. Akivaizdu, kad kaip ir brolis jis irgi provokavo konfliktą su pasieniečiais.

23-ejų vyrui dėl teisėto VSAT pareigūno nurodymo nevykdymo, jo garbės ir orumo įžeidimo pradėta administracinės bylos teisena. Šalčininkiečiui gresia bauda nuo 300 iki 500 litų arba administracinis areštas nuo 15 iki 30 parų.

Abu Šalčininkų rajono gyventojus pasieniečiai vėliau paleido.

Šie broliai VSAT pareigūnams yra neblogai žinomi. Pernai lapkričio pradžioje pasieniečiams teko aiškintis neįprastą šeimyninę kontrabandos istoriją, į kurią jie buvo įsipainioję.

Tąkart Šalčininkų rajone gyvenanti močiutė pareigūnams pasiskundė esą jos anūkai slepia kontrabandines cigaretes. Pradėjus aiškintis įvykio aplinkybes, vienas brolių keršydamas pasieniečiams įdavė savo senelę.

Iš pradžių G. Žagunio užkardos budėtojai gavo informacijos iš policijos pareigūnų, kad į juos telefonu kreipėsi 70-metė. Ji pranešė, kad vienoje Šalčininkų rajono Padvarių kaimo sodybų du jos anūkai slepia kontrabandines cigaretes.

Nurodytoje sodyboje, esančioje maždaug už 3 km nuo sienos su Baltarusija, bendras pasieniečių ir policininkų ekipažas išties aptiko nelegaliai į Lietuvą atgabentų rūkalų – malkinėje rasta 20 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ ir „Prima“ su baltarusiškomis ir rusiškomis banderolėmis. Sodyboje buvo apklausti ir abu anūkai, ir jų močiutė.

Šioje istorijoje netrukus sulaukta kerštu kvepiančio tęsinio. Po kelių valandų į G. Žagunio užkardą pėsčiomis atėjo 23 metų anūkas. Įpykęs kaimietis pasieniečiams pranešė, kad jo močiutė tame pačiame name irgi slepia kontrabandinius rūkalus. Į minėtą Padvarių kaimą VSAT pareigūnams teko nuvykti antrą kartą.

Sodybon įžengusiems pasieniečiams kartu iš užkardos atvykęs anūkas nurodė, kad jo senelė cigaretes slepia namo palėpėje. Į ją užlipęs vyras pats žemyn numetė 4 rūkalų dėžes, iš viso 2 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital“ ir „Minsk Superslims 5“ su baltarusiškomis banderolėmis.

VSAT pareigūnai dėl neteisėto akcizais apmokestinamų prekių laikymo tada pradėjo ikiteisminį tyrimą. Jis dar tebetęsiamas ir šiuo metu.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos