Su bankų darbuotojais aptarti požymiai, signalizuojantys apie sukčiauti linkusius klientus

Žmonės, būdami labai patiklūs, atiduoda savo pinigus nepažįstamiems asmenims, bankuose sudaro sutartis dėl elektroninės bankininkystės paslaugų teikimo ir prisijungimo kodus bei slaptažodžius patiki blogų kėslų turintiems asmenims. Šie asmenys paima iš bankų ar kitų kredito paslaugas teikiančių įmonių dideles pinigų sumas. Pats žmogus apie tai sužino, tik gavęs pranešimą apie jo neva nemokamas palūkanas ar įmokas. Pasitaiko atvejų, kai asocialus žmogus už pasiūlytą penkiasdešimtinę ar mažesnę kupiūrą, susigundo atsidaryti banke sąskaitą ir sudaro sutartį dėl elektroninės bankininkystės paslaugų teikimo. Dažniausiai tokius asmenis į banką atlydi šios aferos sumanytojai ir nurodo, ką ir kaip reikia žmogui padaryti.

Kovo 1 d. Šiaulių miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, bendradarbiaudami su kolegomis kriminalistais, surengė prevencinę priemonę įvairiems sukčiavimo atvejams užkardyti. Pareigūnai  lankėsi Šiaulių miesto bankuose ir kreditus teikiančiose įmonėse, su jų darbuotojais diskutavo apsaugos nuo sukčių klausimais, aptarė požymius, kurie turėtų signalizuoti, jog jie turi reikalų su sukčiais.

Pareigūnai atkreipė banko darbuotojų dėmesį ir į padirbtų dokumentų, naudojamų paskoloms ir kreditams iš bankų gauti, populiarumą. Banko darbuotojas, kilus įtarimui, gali asmens paprašyti kito dokumento asmenybei nustatyti. Bankų darbuotojai užtikrino, kad jie atsakingai stebi situaciją, o kilus menkiausiems neaiškumams, paslaugos  nesuteikia.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos