Stiprinama eismo kontrolė Šiaulių apskrities keliuose

policijos patrulisPastarųjų dienų eismo įvykių gausa kelia nemažą susirūpinimą policijos pareigūnams. Pirminiais duomenimis Šiaulių apskrities keliuose per 2012 metų 9 dienas užregistruota 12 eismo įvykių, kuriuose sužeista 12 eismo dalyvių: 7 pėstieji, 3 vairuotojai, 2 keleiviai. Žuvo dviratininkas. Pernai tuo pačiu laikotarpiu užregistruoti 3 eismo įvykiai, kurių metu 3 sužeisti, žuvusių nebuvo.

Pagrindinės šių dienų eismo nelaimių priežastys yra atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiuoju paros metu bei pėsčiųjų nepaisymas pagrindinės savo pareigos, numatytos Kelių eismo taisyklėse – įžengti į važiuojamąją dalį tik įvertinus atstumą iki artėjančios transporto priemonės, greitį bei įsitikinus, kad tai saugu. Be to, pėsčiasis turi įsisąmoninti, kad vairuotojas transporto priemonės sustabdyti iš karto negali.

Šiaulių apskrities policija, matydama, kad ne visi eismo dalyviai yra sąmoningi ir, nepaisydami Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems, stiprina pėsčiųjų, dviratininkų, vadeliotojų, vairuotojų kontrolę apskrities keliuose.

Kur kas daugiau skaudžių eismo nelaimių registruojama ir visoje Lietuvoje. Pirmosiomis šių metų dienomis užregistruoti 78 eismo įvykiai, kuriuose sužeisti 96, žuvo 6 žmonės. 2011 metų per tą patį 9 dienų laikotarpį šalyje užregistruoti 34 įskaitiniai eismo įvykiai, sužeista 40 žmonių, žuvo 2.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apsk. VPK info.