Specialiąsias tarnybas ant kojų sukėlęs vyras – jau areštinėje

Vasario 8-osios vidurdienį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinė priglaudė išvakarėse Šiaulių policijos pareigūnus ant kojų sukėlusį vyrą.

Pranešimas apie susprogsiančią Suaugusiųjų vidurinę mokyklą Bendrosios pagalbos centrą Šiauliuose pasiekė vasario 7-ąją, apie 18.00 val. Pasakęs šią žinią, skambinusysis pokalbį nutraukė.

Policijos pareigūnai nedelsdami ėmėsi veiksmų, būtinų išgirdus tokį pranešimą. Iš mokyklos pastato buvo evakuoti visi ten buvę žmonės, įvesta policinė priemonė „Skydas“, iškviestos specialiosios tarnybos. Apžiūrėti įvykio vietos iš Vilniaus buvo iškviesti Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ Sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus pareigūnai. Po keleto valandų įtampos ir sustiprintų policijos pajėgų mobilizacijos, buvo konstatuota, kad realaus pavojaus nėra, nes mokykloje sprogmenų nėra.

Kol vyko sprogmenų paieška, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai operatyviai kibo į darbą, siekdami nustatyti grasintoją. Šis policijai skambino dar porą kartų, nerišliai šnekėdamas tik jam pačiam suvokiamus dalykus. Pirminiai pareigūnų veiksmai suteikė duomenų, kad tai galėtų būti 27 metų šiaulietis D. D. Tačiau tą vakarą jis namuose nerastas. Nerastas buvo ir kitos dienos rytą. Tik apie pietus kriminalistai rado jį namuose.

D. D. pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų, jis uždarytas į areštinę. Savo poelgį jis aiškina noru atkreipti į save dėmesį. Kartu su draugu išgėrinėjusiam vaikinui, anot jo paties, alkoholis inspiravo tokį pokštą. Dėl pajuokavimo, sukėlusio ant kojų visas specialiąsias tarnybas, vaikinui dabar teks stoti prieš teismą. Baudžiamasis kodeksas už šią nusikalstamą veiką numato viešuosius darbus arba baudą arba laisvės apribojimą arba areštą. Be to, bus sprendžiamas klausimas dėl proceso išlaidų atlyginimo visoms specialiosioms tarnyboms.

Išgėrinėti ir kelti problemų aplinkiniams D. D. pradėjo, sulaukęs pilnametystės. 18-kos metų jis neblaivus pašiurpino Aido g. esančios parduotuvės darbuotojas, kai čia ėmė atidarinėti alaus butelius ir vietoje mėgautis šiuo gėrimu. Iš viso jis atidarė 13 „Kalnapilio“ butelių. Už tą viešosios tvarkos pažeidimą ir už kitus, kuriuos jis padarė neblaivus, vaikinas buvo ne kartą baustas administracine tvarka.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

A. Vaitkevičiaus nuotrauka

Posted Under
Be kategorijos