Smūgiai areštinėje baigėsi mirtimi

Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Kybartų gyventojui R. L. (gim. 1975 m.), kuris pripažintas kaltu dėl žmogaus nužudymo.

Anksčiau šešis kartus teistas kaltinamasis R. L. nuteistas už tai, kad 2008 m. rugsėjo 30 d. Vilkaviškio rajono policijos komisariato laikino sulaikymo kambaryje, būdamas neblaivus, asmeninio konflikto su kitu sulaikytuoju metu tyčia sudavė jam ne mažiau kaip 5 smūgius ranka, spyrė koja į galvą, šoną, krūtinę. Tokiais veiksmais kaltinamasis padarė muštines žaizdas, kraujosruvas momens – smilkinio minkštuosiuose audiniuose, šonkaulių lūžius. Nuo patirto trauminio šoko, kvėpavimo ir širdies funkcijų nepakankamumo nukentėjusysis mirė.

Kaltinamasis R. L., padaręs jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką, neprisipažino ir paaiškino, kad buvo sulaikytas ir pristatytas į policiją be pagrindo, kad policininkas smurtavo – spyrė ir smaugė, uždarė į kamerą. Jis nurodė, kad kameroje buvo dar vienas sulaikytasis, kuris taip pat buvo sumuštas policininko. Kaltinamasis teigė, kad nukentėjusiojo nemušė, smūgių jam nesudavė, o policijos darbuotojai jį apkalba.

Byloje apklausti liudytojai tvirtino, kad sulaikymo kameroje vienas sulaikytasis mušė kitą sulaikytąjį ir vėliau abu buvo nuvežti į ligoninę – nukentėjusysis buvo be sąmonės, o kaltinamasis buvo vežamas nustatyti girtumą.

Kauno apygardos teismas, įvertinęs visus byloje surinktus įrodymus, įvertinęs jų patikimumą, pakankamumą, palyginęs juos ir atsižvelgęs į visas svarbias aplinkybes, kaltinamąjį R. L. pripažino kaltu ir paskyrė 10 metų laisvės atėmimo bausmę. Ją paskirta atlikti pataisos namuose.

Teismas taip pat priteisė atlyginti nukentėjusiojo artimiesiems 460 Lt turtinę žalą, atlyginti nukentėjusiojo gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai prie Sveikatos apsaugos ministerijos – 1 438,90 Lt.

Šis Kauno apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

kriminalai.com

šaltinis: KAT info.

Posted Under
Be kategorijos