Skundas dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo bus nagrinėjamas Klaipėdoje

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė civilinę bylą, kurioje N. Venckienė skundžia praėjusių metų pabaigos Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimą vaiko gyvenamąją vietą nustatyti su motina L. Stankūnaite, perduoti nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Taip Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė patenkinęs N. Venckienės pareikštą nušalinimą visam Panevėžio apygardos teismui, kuriam buvo paduotas apeliacinis skundas dėl minėto sprendimo.

Lietuvos apeliacinio teismo nuomone, vaiko gyvenamosios vietos nustatymo civilinė byla visuomenėje kelia didžiulį susidomėjimą, o pareiškėja N. Venckienė nepasitiki visais Panevėžio apygardos teismo teisėjais.

Todėl Teismas mano, kad atsižvelgiant į teisingumo interesus, siekiant užkirsti kelią civilinėje byloje nuolat kelti nepasitikėjimo teismu klausimą, pašalinti bet kokias prielaidas abejonėms dėl bylą nagrinėjančio teisėjo (teisėjų) ir teismo nešališkumo, garantuoti teisės į tinkamą procesą užtikrinimą ir išvengti byloje dalyvaujančių asmenų ar visuomenės galimo nuolatinio Panevėžio apygardos teismo (teisėjų) darbo vertinimo kaip neobjektyvaus ir šališko, byla apeliacine tvarka perduotina nagrinėti kitam tos pačios pakopos teismui.

Be to, Lietuvos apeliacinis teismas mano, kad kuo greitesnis teisinės taikos tarp šalių atkūrimas įmanomas tik perdavus bylą nagrinėti iš teismo, kurio nešališkumu būtų nuolat abejojama, kitam apygardos teismui.

Nušalinimą Panevėžio apygardos teismui N. Venckienė pareiškė 2012 m. vasario 21 d. teismo posėdyje. Savo poziciją N. Venckienė argumentuoja tuo, kad vadinamoji pedofilijos byla 2010 m. gruodžio pabaigoje buvo perduota nagrinėti iš Panevėžio apygardos teismo Klaipėdos apygardos teismui. Panevėžio apygardos teismo nesikreipimas į Lietuvos apeliacinį teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo civilinės bylos perdavimo kitam teismui, pareiškėjos nuomone, rodo teismo nenuoseklumą ir kelia abejones visų šio teismo teisėjų nešališkumu.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

kriminalai.com

šaltinis: LAT info.

Posted Under
Be kategorijos