Aplankyk epolicija.lt ir sužinok, kas vyksta tavo mieste ar kieme

Praėjusių metų pabaigoje startavęs policijos elektroninių paslaugų sistemos portalashttp://www.epolicija.lt/ teikia vis daugiau elektroninių paslaugų.

Siūlome išbandyti dar vieną naujovę – šviežiausią statistiką apie policijoje registruotus įvykius (nusikalstamas veikas, ar teisės pažeidimus) konkrečioje, Jūsų nurodytoje, vietovėje.

Apsilankykite http://www.epolicija.lt/ rubrikoje „Statistika“. Čia, įvedę savo miesto, kaimo ar net gatvės pavadinimą ir laikotarpį, pasirinkę norimą spindulį, galėsite matyti kiek ir kokių konkrečių įvykių padaroma Jūsų nurodytoje vietovėje. Atkreipiame dėmesį, kad registruotų policijoje įvykių statistika atnaujinama kiekvieną dieną. Policija registruoja visus gaunamus pranešimus, susijusius su nusikalstamomis veikomis ar teisės pažeidimais, todėl portale Jūs galite matyti realų užregistruotų įvykių skaičių ir jų pobūdį.

Nuo 2011 m. lapkričio 1 d. portale lankytasi ir elektronine  paslauga naudotasi beveik 23 000 kartų, užregistruoti 17 304 unikalūs asmenys. Per šį laikotarpį portalas peržiūrėtas 85 686 kartus.

Per daugiau nei tris mėnesius elektroniniu būdu ar trumposiomis žinutėmis pateikti 2107 pranešimai, iš kurių 1215 – identifikuoti (kai pranešimą teikiantis asmuo nurodo savo asmens duomenis), likę 892 – anoniminiai. Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad nurodyti savo kontaktinius duomenis ir patvirtinti tapatybę – naudinga. „Autorizuotus pranešimus teikiantieji gali išnaudoti daugiau sistemos galimybių – jie gali sekti savo pranešimų būsenas ir jų pasikeitimus, gauti informaciją apie jų pranešimų būsenas SMS, el. paštu, taip pat paliktus pranešimus, prireikus, galima tikslinti“, – sistemos privalumus autorizuotiems vartotojams vardija pareigūnai. Detalesnė informacija apie portalo funkcionalumą pateikta skyriuje „Pagalba“ (Informaciniame žinyne).

Daugiausia pranešimų – 1879 – pateikta tiesiogiai užpildžius formą portale. Elektroniniu paštu pateikti 128 pranešimai, SMS žinutėmis – 32. Aktyviausiai pranešimus teikia gyventojai, kurių amžius nuo 35 iki 44 metų.

Portalas toliau tobulinamas bei papildomas naujomis elektroninėmis paslaugomis. Artimiausiais metais į elektroninę erdvę bus perkeltos policijos paslaugos, susijusios su licencijų bei leidimų išdavimu ginklams, civilinėms pirotechnikos priemonėms ir apsaugos darbuotojams. Pareigūnai taip pat laukia ir gyventojų, portalo lankytojų atsiliepimų bei pasiūlymų specialioje formoje „Atsiliepimai“, esančioje portalowww.epolicija.lt viršutiniame meniu, kurie padėtų portalą padaryti dar patogesnį.

Primenama, jog teikti pranešimą policijai elektroniniu būdu galima užpildant specialią formą interneto svetainėje http://www.epolicija.lt/, siunčiant laišką elektroniniu paštu epolicija@policija.lt, arba siunčiant trumpąją žinutę (SMS) ar daugiaformatį pranešimą (MMS) telefonu 8 614 34567. Atkreipiame dėmesį, jog naujasis portalas ir telefono numeris 8 614 34567 yra skirti ne skubiajai pagalbai gauti.
Projektas „Viešosios policijos paslaugos „Pranešimų policijai teikimas“ perkėlimas į elektroninę erdvę“ yra finansuojamas Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems“ įgyvendinimo priemonę Nr. VP2-3.1-IVPK-01 „Elektroninės valdžios paslaugos“. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 6 mln. litų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2009 m. gegužės mėnesį.

kriminalai.com

šaltinis: PD info.

Posted Under
Be kategorijos