Skolos grąžinimas sukčiavimo būdu nepasiteisno

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai demaskavo du Joniškio gyventojus, sumaniusius originalų tarpusavio skolos grąžinimo būdą. Tačiau šis būdas patyrė visišką fiasko ir abu vyrukai – skolininkas bei skolintojas – patyrė dar daugiau nuostolių, nes teismas abiem už nusikalstamą veiką  skyrė didžiules pinigines baudas. 

Nusikaltimas buvo sumanytas, kai dabar jau 23 metų sulaukęs Algirdas Mockus iš trimis metais vyresnio Vitalijaus Žvingilos pasiskolino pinigų ir nebesugebėjo jų grąžinti. Kiek pasiskolino – sunku pasakyti, nes vienas teigia, kad 700 litų, tačiau 200 Lt jau yra grąžinęs, kitas tvirtina, kad iš viso per kelis kartus yra paskolinęs 1000 litų ir jam nėra grąžintas nė vienas litas. Susidarė situacija, kai skolininkas neturėjo iš ko grąžinti skolos, o skolintojui rūpėjo kuo greičiau ją atgauti. Ir tada buvo sumanyta sukčiavimo afera, turėjusi nuo skolos išvaduoti A. Mockų, o V. Žvingilai dar ir pelno atnešti.

Praėjusių metų liepos 25-ąją abu vyrukai sėdo į automobilį ir atvyko į Šiauliuose esančią bendrovę, užsiimančią plastikinių langų gaminimu bei montavimu. Čia buvo užsakyta plastikinių langų už 5000 litų. Pagal išankstinį susitarimą užsakymas buvo padarytas A. Mockaus vardu, pateikus jo asmens dokumentą ir nurodžius melagingą užsakovo gyvenamosios vietos adresą – Šiauliuose, Birutės g. esantį gyvenamąjį namą. Kai bendrovės darbuotoja paprašė 2000 litų avanso, joniškiečiai suglumo ir pasakė teturį 500 litų. Bendrovei atsisakius priimti užsakymą, vyrukai išėjo pasitarti. Po valandos jie sugrįžo nešini 1000 litų, kuriuos, pasinaudojęs bankomatu, iš savo sąskaitos paėmė Vitalijus. Sandėris buvo įformintas. Grįžtant į Joniškį V. Žvingila A. Mockui pasakė, kad likusių pinigų jis mokėti nesiruošia, tik apie tai liepė niekam neprasitarti.

Po poros savaičių, kai langai buvo padaryti, bendrovės darbuotojai susiruošė juos nuvežti užsakovų nurodytu adresu Birutės gatvėje, tačiau iš jų išgirdo pageidavimą langus atvežti į netoli prekybos centro „Tilžė“ esančią degalinę. Užsakovai jų laukė savo automobilyje MERCEDES BENZ, prie kurio buvo prikabinta degalinėje išsinuomota priekaba. Į ją ir buvo sukrauti langai, joniškiečiams pažadėjus likusią sumos dalį, 4000 litų, sumokėti po keleto dienų, kai langus sumontuos.

Iš Šiaulių joniškiečiai patraukė link Žeimelio. Privažiavęs prie miestelio, V. Žvingila išlaipino savo bendrininką, kad šis nematytų, kam bus nuvežti langai. O jie buvo nuvežti vienai moteriai, kuriai buvo pažadėjęs suveikti pigesnių langų. Jai paliko 12 langų, dar du vėliau nuvežė kitam žmogui, irgi pigesnių langų norėjusiam. Iš viso už langus V. Žvingila uždirbo 5000 litų, o A. Mockui už bendradarbiavimą sukčiaujant ir leidimą pasinaudoti jo asmeniniais dokumentais buvo nurašyta skola.

Tačiau vyrai savo realizuotu sumanymu, padėjusiu išspręsti tarpusavio skolos grąžinimo klausimą ir dar užsidirbti, džiaugėsi neilgai. Po keleto dienų, nesulaukusi atsiskaityti atvykstančių joniškiečių, langus gaminusios bendrovės darbuotoja pradėjo jų ieškoti. Išjungtas užsakovo telefonas ir jo nebuvimas užsakyme nurodytu adresu buvo signalai, leidžiantys įtarti, kad bendrovė turėjo reikalų su sukčiais. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo ir nustatė šia nusikalstama veika įtariamus asmenis. Šiaulių miesto apylinkės teismas už tai Algirdui Mockui skyrė 13 000 litų baudą, o Vitalijui Žvingilai – 9 100 litų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Cituojant ar platinant kriminalai.com informaciją būtina nuoroda į informacijos šaltinį.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *