Siūlė kyšį, kad išvengtų baudžiamosios atsakomybės už narkotikų disponavimą

kysis-baudziamaVakar, 21.15 val., Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato (toliau – Elektrėnų PK) Patrulių būrio pareigūnai, patruliuodami Elektrėnuose, Šviesos gatvėje, sustabdė patikrinimui automobilį VW Passat, vairuojamą Elektrėnų sav., Vievio sen. gyventojo D. G. (gim. 1989 m.). Pastarasis teigė neturintis draudžiamų daiktų, tačiau per apžiūrą jo palto kišenėje buvo rastas polietileninis maišelis su augalinės kilmės žalios spalvos medžiaga, įtariama, marihuana.

Iki atvykstant operatyvinei grupei D. G. siūlė pareigūnams 500 Lt, kad jo veiksmai dėl neteisėto narkotikų disponavimo nebūtų fiksuojami. Nors sulaikytasis akivaizdžiai matė, kad jį filmuoja, ir buvo kelis kartus įspėtas dėl savo neteisėtų veiksmų siūlant kyšį, tačiau į perspėjimus nereagavo ir toliau primygtinai reikalavo, kad įvykis nebūtų fiksuojamas.

Elektrėnų PK pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 259 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų) ir bus pareikšti įtarimai ir dėl siūlymo duoti kyšį pareigūnui pagal LR BK 227 str. 2 d. (Tas, kas padarė šio straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus, siekdamas paperkamo valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėto veikimo ar neveikimo vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų).

kriminalai.com

šaltinis: Vilniaus aps. VPK Elektrėnų PK info.