Širvintų rajone prevencinė priemonė „moksleivis“

Nepilnamečių rūkymas mokyklų teritorijose yra labai opi problema. Siekiant bendromis policijos pareigūnų ir pedagogų pastangomis „išgyvendinti“ rūkymą iš mokyklų, Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK policijos pareigūnai 2012 m. vasario mėnesį, vykdė prevencinę priemonę prie Širvintų miesto mokymosi įstaigų, skiriant ypatingą dėmesį LR Tabako kontrolės įstatymo nuostatoms, kad visose švietimo įstaigose ir jų teritorijose draudžiama rūkyti. Priemonės ,,Moksleivis” metu pareigūnai stebėjo kaip moksleiviai elgiasi pertraukų metu.

Suskambus pertraukos skambučiui, moksleivių „rūkalių“ kompanija (be striukų) skubėdavo į mokyklos teritorijose esančias rūkymo vieteles ,,už garažėlio”. Jaunimėlis „traukė dūmą“, spjaudė ir šiukšlino, šnekučiavosi. Užklupti 8 rūkantys moksleiviai paaiškino, jog žinojo, kad rūkyti mokyklos teritorijoje draudžia įstatymas. Žadėjo, kad tai tikrai paskutinis kartas, tačiau kitą dieną vėl buvo tas pats, o taip norisi, kad vaikai susimąstytų apie pasekmes jų jaunam ir augančiam organizmui.
Dėl nepilnamečių padarytų teisės pažeidimų, Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK pradėtos 4 administracinės teisenos pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 181 str. (tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams) 1 d., 2 d., 185 (1) str. (rūkymas vietose, kuriose draudžiama tai daryti) 2 d. ir 4 pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 161 str.(šiukšlinimas).

kriminalai.com

šaltinis: Širvintų r. PK info.

Posted Under
Be kategorijos