Šimtus tonų aliuminio pardavęs metalistas stos prieš teismą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame nelegaliu aliuminio laužo supirkimu ir neteisėtu jo realizavimu Lenkijoje įtariamas 44-erių metų R. M. Tyrimo duomenimis, vilnietis į kaimyninę valstybę išvežė 510 tonų aliuminio laužo, kurį pardavęs gavo daugiau nei 1,4 mln. litų.

Išaiškinta, kad įtariamasis, veikdamas kartu su kitais asmenimis, neįsteigęs įmonės ir neturėdamas reikalingos licencijos supirkti metalo laužą ir juo prekiauti, 2008 m. gegužės–lapkričio mėnesiais Vilniuje ir kitose Lietuvos vietose iš įvairių asmenų be įsigijimo ir pardavimo dokumentų pirkdavo aliuminio laužą. FNTT tyrėjai nustatė, kad 44-erių metų vilnietis, supirktą aliuminio laužą realizuodavo Lenkijoje, o jį iš Lietuvos išveždavo keletu būdų. Kai kada nelegalus metalo laužas būdavo pakraunamas ir vežamas kartu su oficialiai, t. y. su dokumentais, parduodamu metalo laužu, pirktu iš Lietuvos įmonės, legaliai prekiavusios metalo laužu, kurios oficialiu atstovu buvo pats įtariamasis. Šiais atvejais krovinių pervežimo dokumentai būdavo tikri, juose būdavo nurodyti tikri duomenys, krovinio svoris būdavo nurodytas tas, kurį įmonė veždavo į Lenkiją, o papildomai į tą patį transportą pakrauto nelegalaus metalo laužo svoris nebuvo nurodomas. Kitais atvejais neoficialiai, be dokumentų parduodamas metalo laužas buvo vežamas atskirai. Pervežant tokius krovinius buvo pildomi laikini pervežimo dokumentai su melagingais duomenimis. Juose buvo nurodoma, kad krovinys parduodamas Vokietijoje, o jo siuntėjas yra Lietuvos įmonė. Pervežus krovinius šie dokumentai būdavo suplėšomi.

Užfiksuota, kad įtariamasis iš viso per trumpą laiką 43 kartus išvežė į Lenkiją ir pardavė 510 tonų aliuminio laužo už 1,4 mln. litų. Paskaičiuota, kad nelegalus metalo prekeivis į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau nei 200 tūkstančių litų gyventojų pajamų mokesčio. Tyrimo metu dalį padarytos žalos – 10 tūkstančių litų – R. M. atlygino, o likusią sumą įsipareigojo padengti dalimis.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas nustato, kad versliškai ir stambiu mastu vertęsis ūkine veikla asmuo, neįsteigęs įmonės ar neturint licencijos, ar kitokiu neteisėtu būdu, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų.

kriminalai.com

šaltinis: FNTT info.

Posted Under
Be kategorijos