Organizuotų sukčių nusikalstama apyvarta siekė milijonus litų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra išaiškino mieste veikusią 19 asmenų organizuotą grupę, tarp kurios narių – ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojas. Pirminiais duomenimis, atskleista kauniečių organizuota grupė į pridėtinės vertės mokesčio sukčiavimo schemą buvo įtraukusi kelias dešimtis bendrovių, o apyvarta iš nusikalstamos veiklos siekė apie 10 milijonų litų.

Realizuojant surinktą informaciją, operacijoje dalyvavo 50 FNTT, Kauno apygardos prokuratūros ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų, kurie vienu metu įvairiose miesto vietose atliko kratas įtariamųjų butuose, namuose, automobiliuose, darbo vietose ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojų darbo vietose. Kratų metu rasti reikšmingi įkalčiai: fiktyvių ir legaliai veikiančių įmonių apskaitos dokumentai, fiktyvių įmonių antspaudai, kompiuterinė technika ir kompiuterinės laikmenos su juodąja buhalterija. FNTT tyrėjai įtariamųjų namuose, bankų seifuose rado ir paėmė 1,4 mln. litų įvairia valiuta. Banko sąskaitose areštuota 2,4 mln. litų, o nekilnojamojo turto – už daugiau kaip 1,7 mln. litų.

Pirminiais duomenimis, 49-erių metų D. K. kartu su kauniečiu 40-mečiu K. Ž subūrė organizuotą grupę, į kurios veiklą įtraukė dar 17 asmenų. Organizuota grupė naudojosi nusikalstamai veiklai nuslėpti Kaune įregistruotos uždarosios akcinės bendrovės dokumentais. Preliminariais duomenis, per tiriamą laikotarpį organizuota grupė apgaule įgijo ne mažiau kaip 2 milijonus privalomo mokėti PVM bei padėjo juridiniams asmenims apgaule išvengti dar ne mažiau kaip 2 mln. litų PVM mokesčio. Į organizuotos grupės veiklą buvo įtrauktos daugiau kaip 40 įmonių, tarp jų ir gerą vardą turinčios Kauno miesto įmonės, kurios naudojosi jų paslaugomis, siekdamos išvengti PVM ar jį įgyti.

Išaiškinti, kad tarp organizuotos grupės narių yra ir Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojas, FNTT Kauno apygardos tyrėjams padėjo glaudus bendradarbiavimas su Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybe. Išaiškinta, kad grupės organizatoriai, vykdydami nusikalstamą veiklą, iš vieno buvusio Kauno apskrities VMI skyriaus vadovo, kuris šiuo metu dirba vyresniuoju specialistu, gaudavo visą informaciją apie organizuojamus patikrinimus ar mokesčių inspekcijos darbuotojų planuojamus veiksmus.

FNTT tyrėjų atskleistos organizuotos grupės organizatoriai realiai niekur nedirbo, gyveno prabangiuose Kauno centre esančiuose apartamentuose, namuose, važinėjo prabangiais automobiliais, keliaudavo po egzotiškus kraštus.

Atliekant ikiteisminį tyrimą ir pareiškus įtarimus įmonių vadovams, bendrovės suskubo geranoriškai atlyginti valstybei padarytą žalą, tikslinti PVM deklaracijas. Į VMI sąskaitą įmonės jau pervedė dalį apgaule įgyto PVM, t. y. daugiau kaip 200 tūkstančių litų, kitą dalį įsipareigojo sumokėti per kelis mėnesius.

FNTT Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra toliau tęsia ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, neteisėto praturtėjimo, neteisėtos įmonės veiklos ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Aiškinamasi įtariamųjų ankstesnė veikla naudojant fiktyvias įmones, tikrinamas organizuotos grupės narių turto įsigijimo teisėtumas, atliekami veikiančių įmonių objektų tyrimai.

kriminalai.com

šaltinis: FNTT info.

Posted Under
Be kategorijos