Šilumvežyje Kenos pasieniečiai ir muitininkai rado baltarusiškų rūkalų

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Prie sienos su Baltarusija esančiame Kenos kontrolės punkte pasieniečiai ir muitininkai traukinio šilumvežio variklio angose aptiko kontrabandinių cigarečių.

Pirmadienį Kenos geležinkelio stotyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės bei Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnai įprasta tvarka patikrino iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiavusį traukinį Minskas – Vilnius.

Pastaruoju metu šiuo maršrutu važiuojančiuose traukiniuose labai dažnai aptinkama kontrabandinių cigarečių, todėl pareigūnai jo patikrai skiria didesnį dėmesį.

Šįkart nuspręsta išsamiau patikrinti sąstatą tempusį šilumvežį. Jo variklio išorinėse angose, kurias galima pasiekti iš lauko, pasieniečiai bei muitininkai aptiko išslapstytų kontrabandinių rūkalų krovinį. Iš viso rasta 180 pakelių cigarečių „Winston“, pažymėtų baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Apklausiami traukinio mašinistas baltarusis bei jo padėjėjas teisinosi, kad apie kontrabandiniai rūkalus nieko nežino. Pareigūnai šiais teiginiais abejoja – tokias specifines šilumvežio vietas, kur galima panašiu būdu slėpti kontrabandą, ypač gerai gali žinoti tik geležinkelininkai.

Traukinys iš Kenos stoties į Vilnių išvyko vėluodamas apie 10 min. Šį įvykį tiria Kenos posto muitininkai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos