Sienos sargų gretas papildys 87 jauni pasieniečiai

Lietuvos sienos apsaugą papildo beveik devynios dešimtys naujų jaunų pareigūnų. Penktadienį jiems bus įteikti Pasieniečių mokyklos baigimo diplomai, o kitą pirmadienį šie jaunuoliai pradės tarnybą prie Europos Sąjungos išorės sienų.

Daugiausiai jų siunčiama į sieną su Rusija saugančią Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinę.

Penktadienį 11 val. Pasieniečių mokykloje Medininkuose (Vilniaus raj.) vyks iškilminga ceremonija, kurios metu 87 jos absolventams bus įteikti mokyklos baigimo diplomai.

Po priesaikos Lietuvos valstybei jauniesiems pasieniečiams bus suteikti ir pirmieji jų gyvenime grandinio laipsniai. Tarp 87 naujų pasieniečių yra 21 mergina.

Renginyje dalyvaus VSAT vadas generolas Vainius Butinas, VSAT rinktinių ir užkardų vadai, kitų Lietuvoje veikiančių įstaigų mokymo padalinių vadovai, VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras, absolventų artimieji.

Pasieniečių mokyklos pirmūnams taip pat bus įteiktos padėkos už puikius mokslo rezultatus bei aktyvią visuomeninę veiklą.

35 šios laidos absolventai tarnaus VSAT Pagėgių rinktinėje. 24 jauni pasieniečiai dirbs Varėnos, o 17 – Vilniaus rinktinėse, kurios saugo sieną su Baltarusija. Likę šios laidos absolventai taps Ignalinos (siena su Baltarusija) ir Lazdijų (siena su Baltarusija, Lenkija ir Rusija) kolektyvų nariais.

Tai jau 23-ioji Pasieniečių mokyklą baigusių kursantų laida ir dešimtoji, kuri pasienietiškus mokslus baigė naujame moderniame mokyklos komplekse šalia Vilniaus esančiuose Medininkuose. Čia kursantams sudarytos ypač puikios mokslo ir gyvenimo sąlygos šiuolaikiškuose pastatuose su visa būtina įranga.

Mokslas Pasieniečių mokykloje trunka pusantrų metų. Į ją priimami Lietuvos piliečiai iki 30 metų amžiaus, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą.

Mokyklos kursantai aprūpinami uniforma, apgyvendinami šiuolaikiškuose bendrabučiuose. Būsimieji pasieniečiai taip pat gauna vidutiniškai 481 Lt stipendiją.

Baigusiesiems Pasieniečių mokyklą garantuojamas darbas VSAT padaliniuose, atsiveria galimybės stažuotis kitose Europos valstybėse. Po studijų mokykloje jaunuoliai gali iškart stoti į 2-ajį bakalauro studijų kursą M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info

Posted Under
Be kategorijos