Nusikalstamų veikų šešėlio neatsikratysi – už jas teks atsakyti

itariamieji
Šiaulių policijos ieškomi šiauliečiiai: 21-erių metų Karolis Žitkevičius, 19-metis Nerijus Dervinis ir 33 metų Nerijų Kazdailevičių

Šiaulių policijos pareigūnai ieško trijų šiauliečių, paskui kuriuos driekiasi nusikalstamų veikų, kurias jie bevelytų pamiršti, šešėlis. Tačiau teisėsaugos institucijos ir yra tam, kad neleistų užmarštyje palaidoti žmogaus veiksmų, kuriais buvo padaryta skriauda kitiems. Anksčiau ar vėliau vis tiek teks atsakyti. Čia tik laiko klausimas.

Keturis kartus teistas 19-metis Nerijus Dervinis niekur nesimokė ir nedirbo. O energija tokiame amžiuje trykšte trykšta. Deja, jaunuolis ją buvo nukreipta negeriems darbams. Vaikinas laiko perteklių bandė „užmušinėti“, naudodamas narkotines medžiagas, ir už tai net buvo baustas administracine tvarka. Jis krėtė eibes vieną po kitos. 2011 m. birželio 12-osios vakare, prigėręs alaus, jis vandališkus veiksmus pademonstravo Lyros gatvėje, prie prekybos centro – koja išspyrė trijų gėlių kiosko langų ir durų stiklus. Taip chuliganiškai besielgiantį jaunuolį sučiupo praeivis. Dėl viešosios tvarkos pažeidimo jam buvo pareikšti įtarimai. Na, o rugpjūtį N. Derviniui buvo pareikšti įtarimai dėl vagystės. Jaunuolis įtariamas iš Gegužių g. esančio buto pasisavinęs fotoaparatą ir 1200 litų.

Baisu vaikinui pasidarė, kai dėl viešosios tvarkos pažeidimo praėjusių metų lapkričio trečiąją jis išklausė teismo nuosprendį – subendrinus ankstesniu nuosprendžiu už vagystę paskirtą bausmę su bausme už pastarąją nusikalstamą veiką, jam atseikėti 2 metai ir 3 mėnesiai nelaisvės.

Išgirdęs tokį nuosprendį, iki jo įsiteisėjimo A. Dervinis pasislėpė. Nebereagavo ir į pareigūnų, tiriančių vagystę iš Gegužių g. esančio buto, raginimą atvykti į apklausą. Tad praėjusių metų pabaigoje buvo paskelbta Nerijaus Dervinio paieška.

Už vagystes, plėšimą, neteisėtą šaudmenų ir sprogstamųjų medžiagų laikymą, melagingus parodymus teistą 33 metų Nerijų Kazdailevičių policijos pareigūnai bandė tramdyti, taikydami Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymą. Šiaulių miesto apylinkės teismo nutartimi praėjusių metų pradžioje jam buvo skirti teismo įpareigojimai naktį būti savo gyvenamojoje vietoje, tačiau jis to įpareigojimo nevykdė. Tad rugsėjį buvo nuteistas už bausmės, nesusijusios su laisvės atėmimu nevykdymą. Jam skirta 2 860 litų bauda.

Baudos Nerijus Kazdailevičius neišsigando, bet baimė sukaustė, kai jam ir jo draugeliams krito įtarimas dėl apvogto gyvenamojo namo. Dainavos tako gyventojas praėjusių metų gegužę rado išlaužtus savo namo bei garažo durų užraktus ir pasigedo įvairių daiktų bei automobilio „Nissan Sunny“. N. Kazdailevičius nuo teisėsaugos pasislėpė ir trikdo šios bylos tyrimą.

21-erių metų Karolis Žitkevičius reikalų su teisėsauga pradėjo turėti nuo 2010 metų vasaros. Nuo tada jis už įvairius nusikaltimus teistas jau tris kartus. Kvaišalais gyvenimą paįvairinti mėgstantis jaunuolis nuo praėjusių metų lapkričio yra ieškomas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, policijos suvestinėse užregistruoto 2011 metų birželio 13-osios naktį. Dainų g. namo kieme jis su dar šešiais jaunuoliais įtariami kirviu apgadinę čia stovėjusį automobilį ir sumušę 23 metų jo savininką. Šiame incidente figūruoja ir jau minėto Nerijaus Dervinio pavardė.

Jei kas žinote šių asmenų buvimo vietą, prašytume paskambinti Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Asmenų paieškos skyriaus viršininkui telefonu (8 698) 23784.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.