Šiaulių policija ragino krepšinio fanus sirgti taikiai

Per krepšinio ar futbolo varžybas tarp priešininkų komandų fanų neretai pasitaiko įvairių incidentų. Žodiniai konfliktai perauga į muštynes ar net masines riaušes. Siekiant užkardyti tokius teisės pažeidimus Šiauliuose, vasario 21 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai susitiko su „Šiaulių“ krepšinio komandos fanų vadu Dovydu Kavaliausku.

Jis paaiškino, kad „Šiaulių“ krepšinio komandą palaiko įkurtas krepšinio fanų klubas „Geltonai juodi“. Klube yra 55 nariai. Jie vyksta į visas krepšinio varžybas, kuriose žaidžia „Šiaulių“ komanda. Fanų vadas papasakojo, kad prieš varžybas visada savo klubo nariams aiškina, jog per rungtynes reikia elgtis kultūringai bei vengti galimų incidentų su priešininkų komandos gerbėjais. Jų metu salėje vyrauja didelė įtampa, todėl nevaldomos emocijos gali sukelti nepageidaujamų padarinių. Visgi, D. Kavaliausko teigimu, klube yra daug jaunimo, tad elgesio problemų kartais kyla. Kad apramintų įsiplieskusias aistras, jam kartais tenka  individuliai bendrauti su kiekvienu fanų klubo nariu.

Su klubo nariais yra kalbama ir apie alkoholio vartojimą viešojoje vietoje, pabrėžiama, kad taip elgtis negalima. D. Kavaliausko teigimu, jam pavyksta suvaldyti savo klubo narius, tačiau išpuolių galima sulaukti iš priešininkus palaikančių komandų fanų pusės. D. Kavaliauskas pabrėžė, kad jų klubo tikslas – visur ir visada palaikyti savo mylimą komandą. Fanų „Geltonai juodi“ klubo nariams visada akcentuojama, kad būtina stengtis išvengti konfliktinių situacijų tiek prieš varžybas, tiek jų metu, tiek po jų grįžtant į namus.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos