Pasikėsinimas prievartauti nuteistajam už nužudymą padidino bausmę

Už pasikėsinimą prievartauti, vagystę ir viešosios tvarkos pažeidimą dvejų metų trijų mėnesių laisvės atėmimu prieš savaitę nuteistas nusikalstamų veikų padarymo metu buvęs nepilnametis, dabar jau devyniolikos sulaukęs anykštėnas V.M. laisvės neteko 12 metų, nes nauja bausmė buvo subendrinta su ankstesne, 24 metų bendrininkas S.B. už pasikėsinimą prievartauti ir vagystes nuteistas dvejų metų keturių mėnesių laisvės atėmimu.

Panevėžyje pernai už nužudymą 11 metų laisvės atėmimu nuteistam V.M. vasario 21 d. prieš teismą teko stoti Anykščiuose ir prisiminti užpernai balandžio 6 d. kartu su bendrininku S.B. Traupio miestelyje prie parduotuvės užpultą merginą, kurią apsvaigę nuo alkoholio smurtautojai, pavartodami psichinį ir fizinį smurtą, nusitempė į nenaudojamas patalpas ir siekė seksualiai prievartauti. Bendrininkai nusikaltimo nebaigė dėl nuo jų valios nepriklausančių aplinkybių, nes nukentėjusioji aktyviai pasipriešino jų nusikalstamiems veiksmams ir pabėgo. Nukentėjusioji buvo apiplėšta – ji neteko dviračio ir parduotuvėje įsigytų maisto produktų.

Valstybinį kaltinimą nagrinėjant bylą teisme palaikęs Anykščių rajono apylinkės prokuratūros prokuroras Arvydas Miečius teigia, kad kaltinamiesiems, brutaliai pasikėsinusiems prievartauti į parduotuvę maisto produktų pasiųstą vienos moters globotinę, už šį nusikaltimą ir kitas nusikalstamas veikas dabar bausmes atliekantiems nuteistiesiems teko atsakyti baudžiamąja tvarka nepaisant to, kad jos buvo padarytos prieš dvejus metus.

S.B. taip pat buvo teisiamas už vagystę Troškūnų seniūnijos Pajuostinio kaime, kuriame užpernai pavasarį iš gyvenamojo namo pagrobė DVD grotuvą, tris mobilaus ryšio telefonus ir 15 cigarečių pakelių.

V.M. teisme buvo primintas užpernai metų pavasarį viešosios tvarkos pažeidimo incidentas technologijos mokykloje, kurio metu jis, įžūliai prikibęs prie vieno mokinio, bandė pargriauti, po to sumušė.

Įstatymas už seksualinį prievartavimą su bendrininkais numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

kriminalai.com

šaltinis: Panevėžio apygardos prokuratūros info.

Posted Under
Be kategorijos