Šiauliečių automobilius vogė gastrolierius iš Naujosios Akmenės

Nuotr. iš Kauno apskr. VPK archyvo

Šių metų kovo 7 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai kartu su prokurorais teisminiam nagrinėjimui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trijų asmenų grupė įtariama automobilių vagystėmis bei nusikalstamu būdu gauto turto įgijimu ir realizavimu.

21-nerių metų Naujosios Akmenės gyventojo A. Č. gastroles Šiauliuose nutraukė Šiaulių rajono policijos komisariato pareigūnai, praėjusių metų spalio 24-ąją sulaikę jį Šiaulių rajone, Einoraičių kaime, besisvečiuojantį pas savo pažįstamą, kai apvogė jo giminaitę, pasisavindamas rankinę su asmeniniais daiktais ir lėktuvo bilietu į Tbilisį.

Sulaikius vaikiną, paaiškėjo, kad jo ieško ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato  Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai, kuriems rūpesčių kėlė nuo rugsėjo vidurio Šiauliuose pasipylusios automobilių vagystės. Per mėnesį Šiauliuose buvo pagrobti šeši 15-20 metų senumo automobiliai: du „Opel Vectra“, „Renault Laguna“, „Renault Espace“, „Opel Fronter“ bei „Honda Accord“ .

Paskutinis jų, „Honda Accord“, buvo pavogtas itin įžūliai. Spalio 11-ąją iš vienoje miesto kavinių rakinamoje patalpoje kabėjusios barmeno striukės kišenės buvo pavogti automobilio rakteliai ir iš kavinės kiemo pavogtas automobilis. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad šią nusikalstamą veiką galėjo įvykdyti ne kartą teistas iš Akmenės rajono į Šiaulius atvykęs A.Č. Vaikinas nuolatinės gyvenamosios vietos čia neturėjo, tad didelę laiko dalį praleisdavo prekybos centre „Saulės miestas“ bei netoli jos esančioje kavinėje, kurioje nuolat gurkšnojo alutį. Kavinės darbuotojai jį jau pažinojo, kaip ir jis – kavinės darbuotojus. Žinodamas, kad vienas barmenas į darbą atvažiuoja automobiliu „Honda Accord“, kurį pastato čia pat esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, jis pradėjo regzti šio automobilio pasisavinimo planus. Tad, kai pasitaikė proga, iš barmeno striukės pasičiupo kišenės raktelius ir pavogė automobilį.

Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus pareigūnai, narpliodami šią vagystę, išsiaiškino, kad A. Č. sąskaitoje – dar keleto automobilių vagystės. Buvo nustatyta, kad jis yra pavogęs dar penkis automobilius: tris – pats vienas, o du – kartu su 28 metų pažįstamu šiauliečiu V.V. Visos pavogtosios transporto priemonės atsidurdavo pas Telšių rajone gyvenantį 22 metų V. P. Du automobilius iki pirkėjo nutempė taksistas, A. Č. įtikintas, kad reikia pagalbos, nes sugedo automobilis, o kitus – nuvairavo pats, nors vairuotojo pažymėjimo ir neturėjo. V. P. šiuos automobilius išardydavo ir parduodavo dalimis.

A.Č. pareikšti įtarimai dėl šešių automobilių vagysčių ir jis šiuo metu suimtas. V.V. kaltinamas dviejų automobilių vagystėmis ir teismo laukia laisvėje, kaip ir V.P., kuriam pareikšti įtarimai dėl šešių nusikalstamu būdu gauto turto įgijimo ir realizavimo atvejų.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos