Senolių skriaudikai greitai išgirs teismo nuosprendį

Artimiausiu metu prieš teismą stos trijulė, praėjusių metų vasarą siautėjusi Šiauliuose ir apiplėšinėjusi Šimšės bei Pabalių mikrorajonų senolius. Sausio paskutinę dieną Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Smurtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė tirti šią bylą ir perdavė nagrinėti teismui. 23 metų L. S., 22 metų jo brolio žmona S. S. ir 19-metis N. K. teismo laukia už grotų.

Visi sulaikytieji gerai žinomi teisėsaugai. Šiaulietei yra pareikšti įtarimai dar vienoje baudžiamojoje byloje – dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo. Ji įtariama praėjusių metų liepą su keturiais vaikinais Žaliūkių g. namo kieme sumušusi neblaivų vyriškį, kuris dėl daugybinių kūno sumušimų, galvos smegenų sukrėtimo atsidūrė ligoninėje. L. S. ir N. K. ne kartą teisti už plėšimus ir vagystes. Šiuo metu jie laukia teismo ne tik dėl minėtų plėšimų, bet ir dėl praėjusiais metais padarytų vagysčių iš gyvenamųjų patalpų. Įtarimai jiems pareikšti dėl Šiauliuose padarytų 11-kos vagysčių, tačiau šis ikiteisminis tyrimas kol kas dar nebaigtas.

Pastaruoju metu N. K. niekur nedirbo ir nesimokė, su L. S. nuomojosi kambarį ir gyveno iš kitų žmonių labo. Jaunuolis nuolat vagiliavo, o susidraugavęs su L. S. ėmėsi brutalesnių nusikaltimų. Praėjusių metų liepos 28-ąją abu draugeliai, iš anksto susitarę vogti, nuvyko prie vieno Alksnių g. namo. Pamatę, kad šeimininkė vaikšto po kiemą, jie įslinko į namo vidų, tačiau nieko vertingo neradę išėjo lauk. Tačiau likti tuščiomis nesinorėjo. Tad, kai moteris įėjo į namą, jie įsėlino iš paskos. L. S. 82 metų šeimininkei į galvą įrėmė dujinį pistoletą ir pareikalavo vertingų daiktų arba grasino nušausiąs. Išsigandusi moteris iš piniginės padavė 40 litų. Įsibrovėliai dar prigriebė ant stalo gulėjusį mobilųjį telefoną ir išeidami moterį iš jos paimtais raktais užrakino, kad ši negalėtų greit pasikviesti pagalbos. Jos paprašyti senolė tegalėjo, išsiropštusi per langą ir nukakusi pas kaimynus.

Kitos dienos pavakarę policijos pareigūnus vėl pasiekė pranešimas apie dar vieną apiplėštą senolį – 87 metų Serbentų g. gyventoją. Vaikinus, darančius nusikaltimą, šįkart pabaidė netikėtai atėjęs šeimininko žentas. Todėl įsibrovėlių grobis nebuvo toks, kokį jie buvo suplanavę.

Pas Serbentų g. gyvenantį vyriškį jaunuoliai užsuko neatsitiktinai. Jie jau buvo nužiūrėję, kad ūkiniame pastate yra vertingų daiktų. Tačiau nutarė dar pasižiūrėti, kas vertingo yra ir namuose. Kai šeimininkas pravėrė duris, jie dujų balionėliu papurškė vyrui į akis, parvertė jį ant grindų ir, sugriebę už rūbų, nutempė į kambarį. Čia, smūgiuodami rankomis, kojomis ir daiktu, panašiu į šaunamąjį ginklą, jį sumušė, surišo kojas bei rankas lipnia juosta ir reikalavo atiduoti pinigus. Mušamas šeimininkas nurodė, kur yra jo piniginė su 80 litų. Juos ir rusišką kišeninį laikrodį „Molnia“ su sidabrine grandinėle įsibrovėliai ir pagrobė. Į maišus dar susikrovė televizorių „Samsung“, muzikos centrą „Philips“ su dviem garso kolonėlėmis, tris butelius alkoholinių gėrimų, tačiau jų išsinešti jiems nepavyko, nes į duris paskambino senolio žentas. Neradę pro kur pasprukti nepastebimai, jie, grasindami pistoletu, išsiveržė pro duris.

Rugpjūčio 8-osios pavakarę Šiaulių apskrities policijos budėtojas gavo net tris vieną į kitą panašius pranešimus – grupė jaunuolių Šimšės mikrorajone, gatvėje ir įsiveržę į namus, apiplėšinėja žmones ir grobia jų daiktus.

Pasirodo, šįkart jaunuolių duetas į nusikalstamą veiklą įtraukė ir moterį. Girtaudami jie pasiūlė L. S. brolienei eiti kartu su jais daryti nusikaltimų – moteriai visi lengviau atidaro duris. Ši sutiko ir trijulė patraukė į Joniškėlio gatvę. 85 metų šios gatvės gyventoja prisimena, kaip ji atidarė merginai duris, o tada į kambarį įsiveržė du vaikinai. Mergina papurškė jai į akis dujų, pastūmė ir ji nugriuvo ant grindų. Vienas vaikinų vis mosikavosi ginklu, kitas tikrino jos rūbų kišenes, o mergina bandė iš ausų išverti auskarus. Jai to padaryti nepavyko, bet pasisekė moters kišenėje rasti100 litų, kuriuospasisavino. Vaikinai tuo metu vaikštinėjo po kambarį ir viską vertė. Peržiūrėję kambarius ir nieko daugiau tinkamo neradę, nekviesti svečiai pasišalino, užrakindami namo duris.

Be 100 litų, jų laimikis buvo dar ir butelis šampano, kuri eidami išgėrė. Apgirtusi trijulė Kalinausko g., Paviršinių lietaus nuotekų valymo įrengimų teritorijoje, sukonfliktavo su čia laiką leidusiais ir išgėrinėjusiais jaunuoliais. Vienam vaikinų pagrasinę dujiniu pistoletu ir papurškę į akis ašarinių dujų, kumščiu trenkė į veidą. Kaip teigia nukentėjusysis, kai jis nugriuvo, kažkuris vaikinų iš kelnių kišenės ištraukė piniginę su 8 990 litų bei telefoną „Nokia C5″. Nukentėjusiojo draugai iškvietė policiją. Nuo pripurkštų dujų ašarojantį vaikiną išsivežė medikai, kurie konstatavo, kad jam – abiejų akių ragenos pirmojo laipsnio cheminis nudegimas. Na, o policijos pareigūnai, įsisodinę į automobilį nukentėjusiojo draugus, pradėjo užpuolikų paiešką. Važiuodami Paparčių gatve, jie pamatė jaunuolių apibūdinimą atitinkančius du vaikinus bei merginą ir juos sulaikė.

Paaiškėjo, kad, kol patruliai važinėjo po nusikaltimo mikrorajoną ieškodami nusikaltėlių, šie spėjo apiplėšti dar vieną senolę. Apie 18 val. į 83 metų Dubijos g. gyventojos duris paskambinusi moteris prisistatė esanti iš žemėtvarkos institucijos. Ji įėjo pirma, o paskui ją įėjęs vaikinas rankoje laikė pistoletą, kurį pridėjo jai prie smilkinio. Kitas vaikinas klausinėjo, kur yra padėti pinigai. Moteris taip pat įkalbinėjo pasakyti, kur ji yra pasidėjusi turtą. Įsibrovėliai viską vertė, daužė, nutraukė telefono laidą. Moteris pinigų neturėjo. Tada vienas vaikinų ėmė terorizuoti kitame kambaryje buvusią šeimininkės seserį, trenkė jai lazda per galvą, gąsdindamas, kad išmušiąs jos auksinius dantis. Tik sužinojęs, kad dantys ne auksiniai, moterį paliko ramybėje, paėmęs iš jos 30 litų. Plėšikai pasičiupo kavos pakelį, LR piliečio pasą, tris žiedus, vėrinį, segę ir išėjo, padegę užuolaidą, kuri dėl drėgnumo greitai užgeso. Išeidami, kaip visada, užrakino laukujes duris.

Tačiau netoli jaunuoliai tenuėjo. Paparčių gatvėje trijulę sustabdė pareigūnai. Pas įtariamuosius buvo rasta įvairių daiktų, tarp kurių – pistoletas, o pas merginą – dujų balionėlis. Alkoholio matuokliu S. S. buvo nustatytas 2,07 prom., L. S. – 1,82 prom. ir N. K. – 0,42 prom. girtumas. Teismas sankcionavo jų suėmimą. Tardymo izoliatoriuje jie tebesėdi iki šiol. Šių nusikaltimų motyvas, pasirodo, labai proziškas – reikėjo pinigų sumokėti už biotualeto nuomą.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių aps. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos