Sausio mėnesį patikrinta beveik 80 naktį veikiančių viešojo maitinimo įmonių ir apie 40 kioskų

Nuotr. iš Šiauliu apskr. VPK archyvo

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šių metų sausio mėnesį drauge su policijos pareigūnais, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento specialistais tikrino, ar laikomasi naktinės prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių bei vertino, kaip įmonės laikosi maisto tvarkymo reikalavimų. 2012 m. sausio 1 d. įsigaliojus Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, viešojo maitinimo įmonėse galima parduoti alkoholinius gėrimus tik atidarytoje pakuotėje ir vartoti vietoje.

Naktinių reidų metu patikrintos 78 viešojo maitinimo įmonės, turinčios licencijas vykdyti naktinę prekybą alkoholiniais gėrimais. Už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus policijos pareigūnai kartu su Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento specialistais 9 įmonėms surašė pažeidimų protokolus. Protokolai surašyti 4 įmonėms Vilniuje – UAB „Akepus“ (Žemaitės g. 22), UAB „Darija“ (Šeimyniškių g. 23/ Raitininkų g. 2), UAB „Naktinukas“ (Ateities g. 10), UAB „Naktida“ (Kalvarijų g. 59 A), 3 įmonėms Klaipėdoje – UAB „Dovaras“ kavinei „Malūnininkų užeiga“ (Tilžės g. 4), UAB „Zaudita“ kavinei (Taikos pr. 48 A), J. Bružytės individualios įmonės (IĮ) parduotuvei – kavinei (Rimkų g. 29), taip pat įmonėms Šiauliuose – UAB „Videra“ (Girulių g. 1) ir Marijampolėje – UAB „DMP prekyba“, V. Kudirkos g. 47 C).

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai kartu su policijos pareigūnais UAB „Sandrax“ (Klaipėdos g. 79 A, Panevėžys) užkandinėje rado nepaženklintus banderolėmis 5 butelius neaiškios kilmės skysčio.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai patikrinimų metu 34-se viešojo maitinimo įmonėse nustatė savikontrolės sistemos nesilaikymo atvejų, higienos bei produktų laikymo sąlygų pažeidimų, rado maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais. Dėl nustatytų pažeidimų 5 įmonių veikla buvo laikinai sustabdyta, 18 įmonių atsakingiems asmenims surašyti administracinių teisė pažeidimų protokolai, kitoms skirtos administracinės nuobaudos.

Sausio mėnesį taip pat patikrinti ir 38 kioskai, prekiaujantys maisto produktais. 3 kioskuose, nusižengiant naujoms taisyklėms buvo prekiaujama alkoholiniais gėrimais (alumi, sidru) – N. Katutienės įmonėje (Kuršių g. 38, Kaunas), V. Šepiko firmos kioske (Dariaus ir Girėno g., Telšiai) ir KB „Varėnos prekyba“ (Sporto g. 1, Varėna). Patikrinimų medžiaga perduota Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui.

12-je patikrintų kioskų nustatyti higienos ir kiti maisto tvarkymo reikalavimų pažeidimai, rasta neženklintų produktų, su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

„Pasikeitus įstatymui, kontroliuojančios valstybės institucijos intensyviau tikrina, kaip vykdoma naktinė prekyba alkoholiniais gėrimais. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ir toliau dalyvaus reiduose kartu su kitų žinybų atstovais ir tikrins, kaip laikomasi įstatymų ir maisto tvarkymo reikalavimų naktimis dirbančiose viešojo maitinimo įmonėse ir kioskuose“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos pavaduotoja Inga Keniausytė.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos