Muitininkai sulaikė daugiau nei 6 tūkst. vienetų, kaip įtariama, klastotų prekių

klastotesKlaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai praėjusią savaitę viename iš jūrų uosto postų sulaikė tris nemažas siuntas žaislų, rūbų ir kitų prekių kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Iš viso sulaikyta daugiau nei 6 tūkst. vienetų įvairių rūšių prekių.

Prekės, kurios įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, sulaikytos praėjusią savaitę atliktų muitinių tikrinimų metu. Dvi prekių siuntos sulaikytos šių metų vasario 1 d. Vieną siuntą tą dieną sulaikė muitinės mobiliosios grupės pareigūnai, kurie Malkų įlankos jūrų uosto poste patikrinę iš Kinijos atvykusį konteinerį jame aptiko prekių, kurios, kaip įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Tikrinimo metu pareigūnai rado 40 porų sportinių batelių su prekės ženklu „Converse“, 1 188 vienetus vaikiškų kelnaičių su prekės ženklu „Spider-Man“, 124 vaikiškus sportinius kostiumus ir kuprinių su prekės ženklu „Disney“, 100 vienetų vaikiškų striukių ir diržų su prekės ženklu „DKNY“, 171 vaikiškų lietpalčių ir liemenių su prekės ženklu „Hello Kitty“ bei 360 porų moteriškų pirštinių, paženklintų „Gucci“ prekės ženklu.

Siekiant išsiaiškinti, ar tai nėra prekės klastotės, prekės iš Kinijos sulaikytos. Prekės turėjo pasiekti Kaliningrado srities pirkėjus.

Tos pačios dienos vakarą Malkų įlankos jūrų uosto poste tikrinant kitą siuntą iš Kinijos pareigūnams vėl kilo įtarimų, kad prekės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Tikrinant prekes buvo rasta 10 dėžių vaikiškų automobilių su akumuliatoriumi, paženklintų „Porsche“ prekės ženklu bei 9 dėžės vaikiškų automobilių su akumuliatoriumi, paženklintų „Ferrari“ prekės ženklu. Siekiant išsiaiškinti, ar tai nėra prekės klastotės, prekės taip pat sulaikytos. Vaikiški automobiliai taip pat buvo skirti Kaliningrado srities pirkėjams.

Dar viena nemaža prekių siunta buvo sulaikyta paskutinėmis šių metų sausio dienomis taip pat Malkų įlankos jūrų uosto poste. Tąkart muitiniam tikrinimui buvo pateiktas konteineris su įvairiais žaislais.

Tikrinant prekes buvo rasta žaislinių automobilių su prekės ženklais „Avatar“, Transformers“, „Audi“, piešimo lentų, pažymėtų prekės ženklais „Spongebob“, „Spider-Man“, „Dora the Explorer“, „Hello-Kitty“, „Disney“ ir kt. Iš viso sulaikyta 4 425 vienetai žaislų. Kinijoje pagamintos prekės buvo skirtos Baltarusijos pirkėjams.

Visais atvejais apie sulaikytas prekes informuoti prekių ženklų atstovai, šiuo metu laukiama jų išvadų. Prekių ženklų savininkai beveik visais atvejais patvirtina, kad muitinės pareigūnų sulaikytos prekės iš tiesų yra klastotės.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.