Sausio 26 d. minima Tarptautinė muitinių diena

muitininkų dienaSausio 26-ąją Lietuvos muitinė kartu su pasaulio muitinių bendruomene minės Tarptautinę muitinių dieną.

Šiemet tai – ypatinga šventė, kadangi būtent šią dieną prieš 60 metų (1952) buvo įkurta Muitinių bendradarbiavimo taryba, 1994 m. tapusi Pasaulio muitinių organizacija (PMO). Taryba įkurta turint tikslą skatinti tarptautinę prekybą, siekti suvienodinti ir supaprastinti muitinės reikalavimus, taip pat – užkirsti kelią nelegaliai prekybai. 1953 metais į inauguracinę Muitinių bendradarbiavimo tarybos sesiją susirinko 17 valstybių muitinių administracijų vadovai. Minėdama įkūrimo 60-metį, Pasaulio muitinių organizacija vienija 177 valstybių muitines. Lietuva jos nare tapo 1992 metais.

Pasaulio muitinių organizacija šiais metais muitinių administracijas kviečia didžiausią dėmesį skirti bendradarbiavimui ir komunikacijai gerinti – su kitų valstybių muitinėmis, su visuomene ir verslu. Metų tema: „Sienos išskiria – muitinė sujungia“.

Tarptautinės muitinių dienos proga Muitinės departamento generalinis direktorius Antanas Šipavičius PMO sekretoriaus Kunio Mikuriya padėkomis apdovanos 10 pareigūnų, kurie vykdydami savo pareigas aktyviai prisidėjo prie tarptautinio ir tarpžinybinio bendradarbiavimo skatinimo.

kriminalai.com

šaltinis: LRM info.