Šakiečių moksleivių bičiulystė su psichinę negalią turinčiais žmonėmis

Žmonės, nepažįstantys psichikos negalią turinčio žmogaus, yra įsitikinę, kad pastarieji yra bejėgiai arba pavojingi. Anot psichologų, galioja dėsnis, kad visuomenė, išstumianti iš savo tarpo pažeidžiamas grupes, pati suserga. Ir nors statistika rodo, kad sveikieji nusikaltimų padaro daugiau nei psichikos neįgalieji, tačiau pastarųjų saugomės labiau. Turbūt daugelis iš mūsų dėl nepagrįstos baimės vengia tokių likimo nuskriaustų žmonių.

Norėdami paneigti šią susidariusią klaidingą nuomonę, Šakių rajono Sintautų pagrindinės mokyklos grupės prieš smurtą nariai, Kriūkų vidurinės mokyklos jaunieji policijos rėmėjai kartu su Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniąja specialiste Vida Kutkaityte aplankė Ilguvos socialinės globos namuose gyvenančius neįgaliuosius. Bendraujant tarpusavyje mokiniai ir pensionato gyventojai minėjo dvi šventes – Vasario 14 ąją – įsimylėjėlių dieną ir Vasario 16-ąją -Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kartu buvo dainuojamos dainos, šokama, žaidžiami žaidimai, kalbama apie Lietuvos nepriklausomybės svarbą.

Štai kokie mokinių įspūdžiai po viešnagės socialinės globos namuose:

„Man patiko, buvo įdomu susitikti su jais, tačiau ten man nebuvo jauku ir truputį jų bijojau“ (Donatas, 7 klasė).

„Išvyka į Ilguvą man patiko. Tiesą sakant, važiavau ten su mintim, kad bus baisu ir nesmagu, bet viskas buvo atvirkščiai. Visi gyventojai tenai yra linksmi. Visi šokom, darėm užduotis su šypsenomis“ (Airinas, 10 klasė).

„Apsilankiusi šiuose namuose supratau, kad nors ir turintys psichinę negalią žmonės yra lygiai tokie patys svarbūs kaip ir sveiki. Jie gali būti tokie pat gabūs ir protingi. Buvo tikrai įdomi ir smagi patirtis. Visada džiugina tai, jog gali tokiais mažais darbeliais kaip dainomis ar žaidimais suteikti jiems laimės ir džiaugsmo“ (Julija, 10 klasė).

„Buvo labai keista ir nejauku vykti į tokią vietą, nes niekada neteko lankytis ten. Iš pradžių tikrai išsigandau, bet vėliau pamačiau, kad nėra ko bijoti, ten žmonės labai linksmi, jiems daug džiaugsmo sukelia labai maži dalykai, buvo smagu matyti, kad patiko mūsų dainos ir dovanos. Manau, kad tai naudinga patirtis, džiaugiuosi, kad galėjau kažkuo padėti ir prisidėti prie jų džiaugsmo“ (Ieva, 10 klasė).

„Buvo keista, nes tie žmonės su negalia buvo linksmesni už sveikus“ (Akvilė, 9 klasė).

Paskaičius vaikų mintis, galima pasidžiaugti, kad jie, nors ir truputį su baime, mitą, jog psichikos negalią turintys žmonės yra pavojingi, sugriovė.

Išvykdami mokiniai žadėjo grįžti pavasarį, nes juos pasimatyti pakvietė per trumpą laiką bičiuliais tapę pensionato gyventojai.

kriminalai.com

šaltinis: Marijampolės apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos