Rusijos ir Lietuvos piliečiai kontrabandines cigaretes gabeno automobilių degalų bakuose

Nuotrauka iš VSAT archyvo

Kybartų pasienio kontrolės punkte dirbantiems VSAT pareigūnams ir muitininkams įkliuvo lengvuosius automobilius vairavę rusas bei lietuvis – abu jie į Lietuvą degalų bakuose mėgino įvežti cigarečių.

Sekmadienį prie sienos su Rusija esančiame Kybartų pasienio kontrolės punkte pasieniečiai bei muitininkai įprasta tvarka patikrino į Lietuvą vykusį lengvąjį automobilį „Audi 80“ rusiškais valstybiniais registracijos numeriais.

Jį vairavęs 26 metų Kaliningrado srities gyventojas pateikė įtarimo nekeliančius asmens bei transporto priemonės dokumentus.

Automobilį apžiūrėję pareigūnai nusprendė patikrinti ir jo mašinos baką. Nuojauta neapgavo – jame aptiktas polietileninis maišas, į kurį rusas buvo sugrūdęs cigarečių pakelius. Rūkalų aptikta ir mašinos galinėse durelėse, ratuose bei už prietaisų skydelio.

Iš viso rasti 1137 pakeliai cigarečių „Lifa Mentol“ bei „Viceroy“ su rusiškomis banderolėmis.

Tą pačią dieną panašiomis aplinkybėmis pasieniečiams bei muitininkams įkliuvo ir 21 metų kybartiškis, „Audi 100“ vairuotojas. Iš Rusijos į Lietuvą per Kybartų punktą vykęs ir tvarkingus dokumentus turėjęs keliautojas cigaretes mėgino įsivežti jas paslėpęs bake bei už prietaisų skydelio. Jo automobilyje pareigūnai rado 640 pakelių cigarečių „West“ be akcizo mokesčio ženklų.

Pasienio tikrinimus atliekantys VSAT pareigūnai teigia, kad tokie atvejai jau tampa standartiniais – smulkūs kontrabandininkai nebesivargina specialiai įrenginėti slėptuvių savo automobiliuose ir stengiasi maksimaliai išnaudoti jų konstrukcija: rūkalus kiša į menkiausias salono ertmes, už prietaisų skydelio, variklio skyriuje, išardo degalų bako kuro siurblį ir pan.

Abiem atvejais vairuotojams dėl kontrabandos pradėtos administracinių bylų teisenos, kurias vykdo muitinės pareigūnai.

kriminalai.com

šaltinis: VSAT info.

Posted Under
Be kategorijos