Rusijoje padėtis dėl Afrikinio kiaulių maro negerėja – patvirtintas dar vienas naujas ligos židinys

Š. m. vasario 15 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą iš Rusijos kompetentingos institucijos apie šioje šalyje nustatytus naujus Afrikinio kiaulių maro atvejus. Šį kartą laboratoriniam tyrimui buvo paimti mėginiai iš rastų 8 nugaišusių šernų Rusijos Federacijos Volgogrado srityje.

Pirminis Afrikinio kiaulių maro tyrimas, atliktas Volgogrado apskrities veterinarijos laboratorijoje, buvo teigiamas, todėl galutiniam ligos patvirtinimui patologinė medžiaga išsiųsta į Pokrovo referentinę veterinarijos laboratoriją. Atsakingos Rusijos Federacijos institucijos savo pranešime taip pat informavo ir apie visas priemones, kurių imamasi Afrikinio kiaulių maro viruso židiniui nustatyti ir likviduoti. Apie grėsmę ūkiniams gyvūnams informuojami ir aplinkinių regionų gyventojai.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojo Egidijaus Pumpučio, 2011 metais šios ligos atvejai buvo nustatyti Italijoje, Pietų Afrikoje, Nigerijoje, Kenijoje, Čade. Lietuvoje ši ypač pavojinga liga niekada nebuvo nustatyta, tačiau, vertinat riziką, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šalyje nuolat vykdo Afrikinio kiaulių maro stebėseną. 2011 metais Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute buvo ištirti 393 kiaulių ir 332 šernų mėginiai, visų tyrimų rezultatai neigiami – ligos užkrato nenustatyta.

kriminalai.com

šaltinis: VMVT info.

Posted Under
Be kategorijos