Reforma iš Šiaulių atima Akmenę ir Kelmę, duoda Raseinius

Nuo balandžio 1-osios keičiasi Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato veiklos teritorija: nebelieka Akmenės ir Kelmės rajonų, jų vietoje prijungiamas Raseinių rajonas. Reforma vykdoma, Seimui priėmus Policijos veiklos įstatymo, teismų veiklos teritorijų nustatymo bei prokuratūros reformavimo teisės aktus, siekiant suvienodinti skirtingas teismų, prokuratūros ir policijos veiklos teritorijas.

Reformos buvo imtasi ne tik siekiant suvienodinti teritorinių policijos įstaigų bei apygardų prokuratūrų ir apygardos teismų veiklos teritorijas. Tai daroma ir dėl to, kad būtų išvengta šiuo metu dažnai pasitaikančių situacijų, kai vienos apskrities komisariatuose, kurie priklauso vienam juridiniam asmeniui – apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, ikiteisminius tyrimus kuruoja kelių prokuratūrų pareigūnai. Įgyvendinus reformą, tiek prokuratūros, tiek policijos, tiek teismo veiklos teritorijos taps vienodos, policijos tyrėjų atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuos tos pačios apygardos prokuratūra. Tikimasi, kad dėl to turėtų pagerėti visų teisėsaugos institucijų tarpusavio bendradarbiavimas ir ikiteisminio tyrimo kokybė.

Šiaulių apygardos prokuratūros aptarnaujamoje teritorijoje veiks Šiaulių ir Telšių apskrities vyriausieji policijos komisariatai. O vyriausiųjų policijos komisariatų veiklos teritorijų ribos nauju teisiniu reglamentavimu keisis taip:. Šiaulių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui priskiriamas Raseinių rajonas, kuris priklausė Kauno apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, o Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato dispozicijoje buvę Kelmės ir Akmenės rajonų policijos komisariatai pereina Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato žinion.

Ši pertvarka atneša naujovių ir asmenims, turintiems ar norintiems gauti leidimą ginklui įsigyti ar jį perregistruoti. Nuo balandžio 1-osios Raseinių rajono policijos komisariate licencijavimo funkcijas atliekančių darbuotojų nebeliks. Ginklų kontrolės funkciją Raseinių rajone perims Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo poskyris. Raseinių rajono gyventojai visais, susijusiais su disponavimu ginklais klausimais turės atvykti į Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo poskyrį, kuris yra įsikūręs Šiauliuose, Purienų 48. Šio poskyrio darbuotojus galima rasti 421, 422 ir 42, 433 kabinetuose. Kontaktuoti su jais galima šiais telefonų numeriais: 39 74 03, 39 75 61 ir 39 75 64.

Akmenės ir Kelmės gyventojų Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Licencijavimo poskyris nebeaptarnaus. Norintieji gauti leidimą ginklui įsigyti, jį perregistruoti ar kitais, su ginklais ir licencijavimu susijusiais klausimais, nuo balandžio 3 dienos turi kreiptis į Akmenės rajono policijos komisariatą, adresu Naujoji Akmenė, P. Jodelės g. 2,. 201 kabinetą (telefonas pasiteirauti (8 425) 40 012). Kelmės rajono gyventojai nuo balandžio 4 d. bus priimami Kelmės rajono policijos komisariato 14 kabinete.

kriminalai.com

šaltinis: Šiaulių apskr. VPK info.

Posted Under
Be kategorijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *